15 lutego 2019

Wniosek OZZL do ministra nauki o stwierdzenie nieważności połączenia szpitali WUM

W związku z wątpliwościami prawnymi co do legalności procesu łączenia szpitali klinicznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (WUM) oraz – związanymi z tym – działaniami Senatu WUM i Rektora WUM, na prośbę organizacji związkowych działających w jednym z tych szpitali – Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus w Warszawie – Zarząd Krajowy OZZL skierował do Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina wniosek o pilne stwierdzenie nieważności 2 aktów z powodu ich niezgodności z prawem.

Chodzi o zarządzenie nr 49/2018 Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego z dnia 24 maja 2018 r. w sprawie połączenia się samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej – Akt o połączeniu – oraz uchwałę nr 58/2018 Senatu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego z dnia 21 maja 2018 r. w sprawie wyrażenia opinii w przedmiocie połączenia się samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej.