29 marca 2019

Zamyka się klinika psychiatrii dziecięcej w Warszawie, a wkrótce będzie też problem w Łodzi

Z powodu braku lekarzy klinika psychiatrii dla dzieci i młodzieży z Warszawy i Podlasia przestanie istnieć od 1 kwietnia. Na jej miejscu zacznie działać ośrodek leczenia nerwic, ale tam nie będzie można całodobowo przyjmować dzieci w stanie zagrożenia życia.

– Nie będziemy mieli, gdzie kłaść dzieci w ciężkim stanie – mówi prof. Barbara Remberk, konsultant krajowy ds. psychiatrii dzieci i młodzieży. Sytuacja jest krytyczna, bo jest niebezpieczeństwo, że zaraz zostanie zamknięty także oddział w Łodzi. – Potrzebne są pilne działania instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo pacjentów, żeby nie doszło do tragedii  – podkreśla prof. Remberk.

Andrzej Troszyński, rzecznik centrali NFZ podkreśla, że w Mazowieckim oddziale Funduszu odbyły się spotkania z zarządzającymi oddziałami psychiatrycznymi dzieci i młodzieży mające na celu podjęcie działań zmierzających do poprawy sytuacji. W sprawie ewentualnego przejęcia przez „dorosłe” oddziały leczenia młodzieży po 17 r. życia rozmawiano także u wojewody, ale nie uzgodniono wspólnego stanowiska.

Więcej.

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum