30 maja 2019

Zmiana Kodeksu Karnego to próba zastraszenia medyków?

Zdaniem władz Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie toczący się proces legislacyjny związany ze zmianą zapisów Kodeksu Karnego to próba zastraszenia medyków w kontekście zaplanowanej na 1 czerwca manifestacji środowiska lekarskiego.

Okręgowa Rada Lekarska w Warszawie to kolejny silny głos środowiska lekarskiego w sprawie pomysłu nowelizacji art. 155 Kodeksu Karnego. Samorząd z rozczarowaniem przyjął pominięcie go w procesie opiniowania projekty.

– Proponowane zmiany interpretujemy jako próbę zastraszenia lekarzy, w kontekście zaplanowanej na dzień 1 czerwca br. manifestacji. Działania te mogą prowadzić do zmniejszenia liczby chętnych do kształcenia się na kierunkach lekarskich, nasilenia się zjawiska emigracji lekarzy, także rezygnacji z wykonywania zawodu przez wiele osób. Rodzi to poważne obawy o możliwość podtrzymania ciągłości udzielania świadczeń zdrowotnych i dostępność pacjentów do opieki zdrowotnej- napisali w przyjętym dziś stanowisku Łukasz Jankowski, prezes ORL Warszawa, oraz Piotr Pawliszak, zastępca sekretarza ORL w Warszawie.

Więcej.

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum