10 czerwca 2015

Zmiany w projekcie ustawy o zdrowiu publicznym

„Prawdziwa rewolucja w dotychczasowym podejściu do problematyki zdrowia” – tak skomentował projekt ustawy o zdrowiu publicznym były wiceminister zdrowia, Adam Fronczak, który spodziewa się, że ustawa wraz z Narodowym Programem Zdrowia wskaże kierunki działań długofalowych.

Prof. Mirosław J. Wysocki, krajowy konsultant w dziedzinie zdrowia publicznego zapewnia, że w dalszym procesie legislacyjnym zostały przyjęte konieczne uzupełnienia i poprawki. Narzędziem ustawy będzie nowy Narodowy Program Zdrowia skoncentrowany na kilku najważniejszych czynnikach ryzyka i problemach zdrowotnych.

Wg Beaty Małeckiej-Libery projektowana ustawa o zdrowiu publicznym ma za zadanie uporządkować całą sferę różnych, często nieskoordynowanych działań i programów z zakresu zdrowia publicznego, które obecnie są realizowane przez różne ministerstwa, samorządy i inne instytucje odpowiedzialne za politykę zdrowotną państwa.

Podczas gdy system opieki medycznej jest w Polsce ustawowo uregulowany, to system zdrowia publicznego pozbawiony jest tych regulacji, dlatego projektowana ustawa o zdrowiu publicznym ma takie regulacje wprowadzić.

/Medexpress

kj

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum