1 lipca 2019

Zmiany w SORach od 1 lipca. Dr Stefaniak: Skutki reformy odczują zarówno pacjenci, jak i personel

Zmiany wprowadzane w Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych odczują zarówno pacjenci, jak i personel – ocenia dyrektor ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsk dr hab. n. med. Tomasz Stefaniak.

1 lipca wchodzi w życie rozporządzenie ministra zdrowia przewidujące m.in. zmiany w systemie zarządzania szpitalnymi oddziałami ratunkowymi i wprowadzenie ujednoliconego systemu segregacji medycznej.

„Jeżeli weźmiemy pod uwagę SOR, w którym dotychczas nie prowadzono triażu, to z pewnością będzie to wymagało personelu, który zdobędzie wiedzę, jak w sprawny sposób zakwalifikować pacjentów. To też będzie powodowało pewną reorganizację i zmianę mentalności pacjentów – ci będą obsługiwani już w innej kolejności niż jedynie kolejność przybycia na SOR. SOR to nie poradnia, więc kolejność przyjścia do szpitala nie ma tu większego znaczenia. Z pewnością na początku może to wzbudzać emocje wśród pacjentów, którzy również będą musieli się przyzwyczaić do nowego procesu. A więc podsumowując, system będzie wymagał szkoleń pracowników”.

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum