10 maja 2019

Zsyłka do szpitala w powiecie w nowelizacji ustawy o zawodzie lekarza

Rezydent odbywając szkolenie specjalizacyjne będzie musiał pół roku pracować w szpitalu powiatowym – to jedna z wielu zmian, które zawiera projekt nowelizacji ustawy o zawodzie lekarza. Minister Łukasz Szumowski mówi, że jest w nim 80 proc. propozycji strony społecznej, która opracowała projekt. Jednak jego autorzy twierdzą, że ich propozycje zostały wypaczone.

Dr Jarosław Biliński, wiceprezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie, przewodniczący zespołu, który opracował nowelę podkreśla, że w czwartek jego członkowie celowo nie poszli na spotkanie w Ministerstwie Zdrowia dotyczące prezentacji noweli, bo nie chcą brać udziału – w ich zdaniem – „fikcyjnych” konsultacjach.

– Ten projekt w przyszłym tygodniu ma trafić do konsultacji społecznych – mówi dr Biliński. – Szkoda, że nie zaproszono nas do prac w resorcie, gdy były ustalane jego szczegóły. Wtedy gdy decydowano, które nasze propozycje zostaną, a które będą usunięte. Z tego, co wiemy, wiele ważnych dla nas zapisów np. dotyczących podwyżek czy wynagrodzenia dla kierownika prowadzącego specjalizację zostało usuniętych, a część zaproponowanych przez nas przepisów wypaczono – mówi.

Więcej.

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum