27 lipca 2018

Związki zawodowe kontra władze uczelni – co dalej z konsolidacją szpitali WUM

„Władze uczelni przekonują, że konsolidacja jest jedyną rozsądną odpowiedzią na rosnące zadłużenie. Marta Wojtach, rzecznik prasowy uczelni w przesłanej nam informacji zapewniła, że konsolidacja poprzedzona jest wielomiesięcznymi analizami. Ponadto WUM nie zakłada redukcji kluczowego personelu. Do września br. ma powstać plan konsolidacji, który zostanie przedstawiony BGK.

Przedstawiciele Międzyzakładowego Komitetu Protestacyjnego ds. Restrukturyzacji Szpitali Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (zrzeszającego 20 związków zawodowych działających na terenie trzech placówek) uważają, że w kilka miesięcy nie da się przygotować tak skomplikowanej operacji jak połączenie trzech placówek bez szkody dla pacjentów i personelu.”

Cały materiał.