24 marca 2017

Kurs „Wakcynologia Praktyczna”

Wojskowy Instytut Higieny i Epidemiologii organizuje w Warszawie, ul. Kozielska 4, w dniu 02.06.2017 r. jednodniowy Kurs : „Wakcynologia Praktyczna”. Zapraszamy wszystkich chętnych.
Kurs jest odpowiedzią na potrzebę uzupełnienia przez lekarzy kwalifikacji do przeprowadzania szczepień ochronnych w związku z „Komunikatem Ministerstwa Zdrowia z dnia  16.07.2015 w sprawie kwalifikacji osób przeprowadzających szczepienia ochronne” Zgodnie z tym Komunikatem od 1 stycznia 2016 r. obowiązkowe szczepienia ochronne mogą wykonywać jedynie te osoby, które odbyły w ramach doskonalenia zawodowego kurs lub szkolenie w zakresie szczepień ochronnych i uzyskały dokument potwierdzający ukończenie tego kursu lub szkolenia lub uzyskały specjalizację w dziedzinie, w przypadku której ramowy program kształcenia podyplomowego obejmował problematykę szczepień ochronnych.

W ramach Kursu omawiane będę między innymi:
1.    ogólne zasady wykonywania szczepień,
2.    organizacja punktu szczepień,
3.    rodzaje szczepionek,
4.    transport i przechowywanie szczepionek,
5.    szczepienia obowiązkowe i zalecane,
6.    kalendarz szczepień,
7.    szczepienia przed podróżą do wybranych regionów i krajów świata,
8.    bezwzględne i względne przeciwwskazania do szczepienia,
9.    powikłania poszczepienne,
10.    rozmowa z pacjentami na temat szczepień,
11.    ruchy antyszczepionkowe.
12.     Wskazania i przeciwwskazania do szczepień, zasady wakcynacji – terminy, kolejność, odstępy, drogi podania szczepionek.

 

Więcej informacji na temat kursu znajdą Państwo na stronie internetowej WIHE, www.wihe.pl , tel. 261 853 152;  261 853 126 lub e-mail: szkolenia@wihe.waw.pl

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie