5 listopada 2021

Listopad i grudzień w Klubie Lekarza (ul. Raszyńska 54)

17.11.2021 ŚRODA g. 17.00

„LEKARZE I STUDENCI MEDYCYNY – ŻOŁNIERZE NIEPODLEGŁOŚCI”

Wykład prof. Jerzego Jurkiewicza, prezesa Towarzystwa Lekarskiego Warszawskiego.

24.11.2021 ŚRODA g. 17.00

„Z ŁĄK I SALONÓW”. Fryderyk Chopin i Maria Wodzińska w muzyce, wierszach i listach – koncert Bożeny Sitek (fortepian i recytacja)

Bożena Sitek: pianistka, muzykolog , dziennikarka i prezenterka radiowo-telewizyjna, lektorka, aktorka, konferansjer imprez i koncertów, ilustratorka muzyczna, popularyzatorka muzyki. Poetka, autorka tekstów dziennikarskich, psychologicznych, edukacyjnych, literackich (publikacje prasowe i książkowe), wierszy i bajek dla dzieci, a także scenariuszy, słuchowisk i spektakli poetycko-muzycznych oraz koncertów i muzycznych bajek edukacyjnych dla dzieci. Gra w serialach i słuchowiskach, występuje w spektaklach literackich, kabaretach, w bajkach, na wernisażach i wieczorach autorskich. Koncertuje na kameralnych i dużych scenach z repertuarem klasycznym i popularnym (muzyka filmowa, piosenki poetyckie, standardy jazz i pop).Wydała płytę „Muzyka dworku szlacheckiego” z utworami inspirowanymi polską muzyką i historią. Za wykonanie Poloneza z tej płyty i recytację fragmentów „Pana Tadeusza” w maju 2016 dostała Wyróżnienie Specjalne na II Międzynarodowym Festiwalu Poloneza w Polsce i Nagrodę Specjalną na XII Międzynarodowym Festiwalu Poloneza na Białorusi. W czerwcu 2017 r. otrzymała I nagrodę na III Międzynarodowym Festiwalu Poloneza w Warszawie. Pochodzi z rodu Marii Wodzińskiej, narzeczonej Fryderyka Chopina, realizuje projekty koncertowe i filmowe z nimi związane.

1.12.2021 ŚRODA g. 17.00

„CO W POEZJI PISZCZY” wieczór autorski lekarza poety Grzegorza Ostrowskiego

Gośćmi poety będą dwie młode lekarki i poetki:
Katarzyna Wierzbicka i Monika Szymczakowska. Panie są laureatkami tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetycko-Prozatorskiego „Puls Słowa”. W programie koncert kwartetu smyczkowego. Po prezentacji poetyckiej twórczości autorów zapraszamy na mały poczęstunek.
Wieczór jest przygotowany przez Komisję ds. Kultury przy Okręgowej Radzie Lekarskiej w Warszawie.

6.12.2021 PONIEDZIAŁEK g.12.00

JUBILEUSZ 200-LECIA TOWARZYSTWA LEKARSKIEGO WARSZAWSKIEGO

Święto Warszawskiej Medycyny organizowane przez Towarzystwo Lekarskie Warszawskie z okazji 200-rocznicy nieprzerwanej działalności Towarzystwa w służbie Ludziom i Ojczyźnie. Uroczystości odbędą się w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w auli im. prof. Janusza Piekarczyka przy ul. Trojdena 2A.

15.12.2021 ŚRODA g. 17.00

ŚWIĄTECZNA WARSZAWA W OKRESIE MIĘDZYWOJENNYM. Opowiada i archiwalne zdjęcia prezentuje Piotr Czerwiński.

O prelegencie: z wykształcenia socjolog, z zawodu przewodnik po Warszawie i pilot wycieczek, z zamiłowania varsavianista i popularyzator historii. Kocha Warszawę z którą związany jest od zawsze, interesuje się zwłaszcza jej przeszłością. Współprowadzi bloga o Warszawie i Mazowszu. Jego pasją są również podróże, kocha zwłaszcza wodę. Uwielbia także książki, zarówno literaturę faktu, jak i dobrą fantastykę.

20.12.2021 PONIEDZIAŁEK g. 14.00

SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE Komisji Lekarzy Seniorów Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie

NA TOWARZYSKIE ROZGRYWKI BRYDŻOWE ZAPRASZAMY W KAŻDY WTOREK W GODZ. 11.00-16.00.

Informacje dot. programu klubowego: tel.: 602 639 916 (Ewa Warelis),
22 823 96 83 ( Klub Lekarza).

Wszystkie kategorie