8 stycznia 2019

Program wydarzeń TLW (styczeń-luty 2019)

IMPREZY I SPOTKANIA NAUKOWE

 9.01.2019 ŚRODA  g.16.30

 „ŚPIEWAJMY PANU” koncert kolędowy.

Występuje młodzież z zespołu instrumentalno-wokalnego „Magia” i dzieci z prywatnej S.P. w Wilanowie Królewskim. Opieka artystyczna Małgorzata Badache. Nazwa MAGiA jest skrótem od Międzyszkolnej Amatorskiej Grupy Artystycznej. Zespół występuje od ośmiu lat w domach kultury: Praga Południe, Wawer, Dom Kultury śródmieście, również poza Warszawą (Józefów), w szkołach, bibliotekach.

  16.01.2019 ŚRODA g.16.00

 „TWOIM JEST SERCE ME” koncert pieśni i arii operowych i operetkowych.

Występują: Ewelina Badurek (mezzosopran), Wanda Bargiełowska- Bargeyłło

(mezzosopran), Krzysztof Bielecki ( bas baryton), Anna Kutkowska-Kass

(sopran koloraturowy). Przy fortepianie Zofia Małas. W programie S. Moniuszko,

  1. Strauss, R. Sieczyński, S. Rachmaninow, Cl. Saint-Saens.

Prowadzenie koncertu i konsultacja artystyczna Wanda Bargiełowska-Bargeyłło.

Szanowni Państwo, inicjatorką tego wydarzenia jest pani dr Wanda Bargiełowska – Bargeyłło. Ten piękny koncert jest karnawałowym prezentem od lekarzy artystów dla klubowiczów z Raszyńskiej.

21.01.2019 PONIEDZIAŁEK  g. 14.00

Spotkanie Koła Lekarzy Emerytów Okręgowej Izby Lekarskiej.

„FELICITA” koncert piosenek włoskich i poezja miłosna.

 Występują: Anna Kurpińska (śpiew) i Czesław Banaszczyk (recytacja).

W programie  stare włoskie piosenki („Volare”, „Marina”, „Sempre, sempre”, „Non ho l’ eta” ) i inne.

Własne wiersze o tematyce miłosnej zaprezentuje Stanisław Banaszczyk. Anna Kurpińska: absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Ukończyła studia podyplomowe emisji głosu przy Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Była solistką Filharmonii im. R. Traugutta w Warszawie. Współpracowała ze stołeczną Estradą. Śpiewała w ”Piwnicy pod Baranami” w Krakowie. Występowała we Włoszech, Grecji i Kanadzie;

 Czesław Banaszczyk: animator kultury, poeta i konferansjer. Organizator i uczestnik programów w których króluje muzyka, śpiew, poezja i taniec, członek: Stowarzyszenia Autorów Polskich O/Warszawski II, Klubu Literackiego „Nasza Twórczość” przy Domu Polonii w Warszawie, Stowarzyszenia Twórców Kultury „Orzeł” oraz Koła Poezji Nie-Odkrytej „Szuflada” w Radomiu, autor tomiku „ZACZAROWANY OGRÓD MIŁOŚCI”. Współautor antologii „WZLOTY” i kilkunastu almanachów poetyckich.

 30.01.2019 ŚRODA g. 16.00

 „SPOTKANIA Z AFRYKĄ” – ludzie, architektura, przyroda

Prelekcja i prezentacja multimedialna. Prowadzi Elżbieta Szilling Olszewska.

Elik Aime’e- poetka, debiut w Kamenie lubelskiej-1961r. członek ZLP-Oddział Warszawski, historyk-UW, dziennikarka radiowo-telewizyjna członek SDP, korespodentka  redakcji społecznych (Afryka), podróżniczka i znana prozatorka – autorka kilkunastu obszernych pozycji książkowych o tematyce społeczno-obyczajowej, oraz albumów poetycko –fotograficznych, członek zwyczajny i stypendystka ZAiKS. Laureatka ogólnopolskich konkursów literackich, od 2003 r. – jurorka. Wykładowca U III wieku i warsztatów literackich, dziennikarskich i recytatorskich dla młodzieży. Właścicielka wydawnictwa literackiego – „Bez Podziałów” i współzałożycielka Salonu Literackiego im. Dr Jerzego Schillinga – „SCHILLINGÓWKA”, który integruje środowiska twórców z całego kraju.

 6.02.2019 ŚRODA  g.16.00

„CZASOPRZESTRZEŃ KOBIETY”  autorski program satyryczny Iwonny Buczkowskiej. W programie monologi i piosenki. Przy fortepianie Janusz Kleiwächter.

Iwonna Buczkowska pisze wiersze, teksty piosenek, monologi, opowiadania, scenariusze, libretta musicali. Ostatnio również śpiewa i układa do swoich tekstów melodie – lirycznie i satyrycznie, równie chętnie dla dorosłych, jak i dla dzieci. Wydała kilka książek. Laureatka wielu konkursów literackich, wokalnych i recytatorskich. Jako satyryczka zdobywa liczne nagrody między innymi: I miejsce w „TURNIEJU WYPOWIEDZI SATYRYCZNEJ O LAUR WIECHA”, II miejsce w TURNIEJU MAŁYCH FORM SATYRYCZNYCH w Bogatyni, dwie nagrody publiczności (w kategoriach: wokalna i recytatorska) w XXVI Ogólnopolskich Spotkaniach Recytatorów i Śpiewających Poezję „AMOR SPRAWIŁ…”, wyróżnienie na VI Festiwalu Piosenki Dołującej oraz II miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie na krótką satyryczną formę radiową „CAŁY KAZIO”. Jej teksty, w wykonaniu aktorów Teatru Polskiego Radia, od lat emitowane są w radiowej „trójce”. Janusz Kleiwächter absolwent Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu.

13.02.2019  ŚRODA g.16.00

„TRADYCJE KARNAWAŁOWE NA ŚWIECIE” opowieść i prezentacja

multimedialna. Prowadzi Krzysztof Dworczyk. Prelekcja ,,Tradycje karnawałowe na świecie” przybliży słuchaczom intrygujące zwyczaje związane ze świętowaniem karnawału w tak różnych zakątkach świata jak: Dania, Niemcy, Włochy, Wyspy Kanaryjskie, Brazylia i Wenezuela. Dokładnie zostanie omówiona geneza i historia karnawału weneckiego. Będzie można dowiedzieć się m.in. jak powstają weneckie maski karnawałowe oraz którą z nich najczęściej zakładał słynny wenecjanin – Casanova. Krzysztof Dworczyk:  magister stosunków międzynarodowych, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, podróżnik, prelegent i pisarz. W ciągu ostatnich lat odwiedził ponad 60 krajów w Azji, Ameryce, Afryce, Australii i Oceanii oraz w Europie.

15.02.2019 PIĄTEK g.11.30

Spotkanie Sekcji Historycznej PTL i Koła Historycznego TLW.

 Kobiety w medycynie i chirurgii:

 – Promocja książki „Moja Medycyna” – autor Wojciech Przybyszewski

 (syn dr Ewy Przybyszewskiej).

– Reportaże TVP o kobietach w chirurgii.

18.02.2018  PONIEDZIAŁEK  g. 14.00

 Spotkanie  Koła Lekarzy Emerytów Okręgowej Izby Lekarskiej.

W programie spotkania:

„HULAJTA CHŁOPAKI, BO JUTRO KUSAKI” okolicznościowa gawęda etnograficzna o zabawach i obrzędach karnawałowych w dawnej Polsce.

Gawędę uzupełnia prezentacja multimedialna. Prowadzenie: etnografka Alicja Mironiuk – Nikolska.

20.02.2019  ŚRODA g.16.00

„KAWIARNIANA ATMOSFERKA”  program poetycko-muzyczny. Scenariusz i reżyseria: Andrzej Maciejczak, teksty wierszy i piosenek: Anna Kulesz, Katarzyna Nowak, Henryk Ditchen, Magda Rowicka, Jerzy Mirosław Płachecki i Kazimierz Nowacki. Muzyka i akompaniament: Andrzej Maciejczak. Występują:

Anna Kulesz, Lidia Stankiewicz, Gulnara Bikmietowa – Ciechanowska, Henryk Ditchen, Michał Dessoulavy , Andrzej Maciejczak. W  starej kawiarence spotyka się grupa aktorów .Mają naradzić się i postanowić o treści nowego programu. W trakcie spektaklu każdy dodaje jakiś nowy numer i prezentuje go pozostałym, a co za tym idzie i publiczności.

Bliższe informacje dot. programu klubowego – tel.: 602 639 916 (Ewa Warelis), lub 22 823 96 83 (Klub Lekarza).

Towarzystwo Lekarskie Warszawskie

Klub Lekarza, ul. Raszyńska 54, 02-032 Warszawa

Tel.: 22 823 96 83; 22 822 23 42

www.tlw.waw.pl

e-mail: tlw@onet.pl, rezerwacja@klublekarza.pl

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie