6 lipca 2021

Relacja z XX Ogólnopolskiego Pleneru Malujących Lekarzy (31.05.-9.06.2021 r. Koszelówka)

Pod egidą Komisji Kultury Naczelnej Rady Lekarskiej w Warszawie i współudziale Komisji ds. Kultury Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie, odbył się w Koszelówce XX Ogólnopolski Plener Malujących Lekarzy, w którym wzięło udział piętnaścioro artystów z całej Polski od Szczecina przez Poznań, Rybnik, Mielec, Świdnik, Płock, Gniezno, Łódź. Warszawę reprezentowało pięcioro lekarzy: Zofia Bachowska-Musiał, Włodzimierz Cerański, Katarzyna Chojnowska-Pniewska, Krystyna Dowgier-Malinowska, Wiktoria Mikulska oraz gościnnie Waldemar Rogala.

Jezioro Zdworskie dostarczało wspaniałych wrażeń, które w zacisznym patio były przenoszone na płótna. Inwencji Okręgowej Izby Lekarskiej w Płocku zawdzięczamy zwiedzanie Płocka, Muzeum Secesji i wizytę w siedzibie izby.

Na wernisażu poplenerowym w sali balowej „Magdaleny” przedstawiono 103 obrazy, z których 26 zaprezentowała ekipa warszawska.

W podziękowaniu za opiekę Ewy Szczutowskiej, ofiarowano izbie płockiej „Panoramę Płocka” autorstwa Waldemara Rogali, a „Magdalenie” za znakomity pobyt „Zachód nad Zdworskim” autorstwa Włodzimierza Cerańskiego.

Zakończenie pleneru prowadził przewodniczący Komisji Kultury NRL Jarosław Wanecki wręczając pamiątkowe dyplomy i książkę „Dwa Krzesła” – kalendarium izbowe. To był naprawdę JUBILEUSZOWY plener.

Włodzimierz Cerański (organizator)

Wszystkie kategorie