18 maja 2022

Szkolenia z EDM Centrum e-Zdrowia

W związku z realizowanym przez Centrum e-Zdrowia (CeZ) projektem pt. „Poprawa jakości świadczonych usług medycznych poprzez zapoznanie i przeszkolenie pracowników podmiotów leczniczych z podstawowymi terminami i procesami związanymi z wystawianiem, prowadzeniem i wymianą Elektronicznej Dokumentacji Medycznej, zapraszamy do udziału w szkoleniach organizowanych przez CeZ.

Projekt ma na celu poprawę jakości udzielanych przez podmioty lecznicze świadczeń, poprzez wzrost kompetencji oraz wiedzy pracowników podmiotów leczniczych w zakresie tworzenia e-recepty, e-skierowania, Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM) oraz Internetowego Konta Pacjenta (IKP).

Celem Projektu jest zapoznanie pracowników podmiotów leczniczych posiadających aktualny kontrakt z NFZ z centralnymi rozwiązaniami i narzędziami z obszaru e-zdrowia wdrażanymi przez Centrum e-Zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem produktów takich jak: EDM, IKP, e-recepty, e-skierowania, obsługa elektronicznej karty szczepień. Warto podkreślić, że w związku z kolejnymi planowanymi do wdrożenia e-usługami w ramach systemu ochrony zdrowia w Polsce zakres merytoryczny szkoleń jest na bieżąco aktualizowany i dostosowywany do bieżących potrzeb. Obecnie zakres szkoleń został rozszerzony o zagadnienia związane z dostępem do świadczeń medycznych uchodźcom z Ukrainy.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach działania 5.2. Działania projakościowe i rozwiązania organizacyjne w systemie ochrony zdrowia ułatwiające dostęp do niedrogich, trwałych oraz wysokiej jakości usług zdrowotnych.

Czas trwania projektu:

• Okres realizacji projektu 01.05.2019 – 31.10.2023 r.
  • Okres realizacji szkoleń 01.11.2019 – 31.08.2022 r.

W marcu br. CeZ zostało wpisane do rejestru Okręgowej Izby Lekarskiej podmiotów prowadzących doskonalenie zawodowe lekarzy i lekarzy dentystów. Za udział w kursie medycznym przysługuje 5 punktów edukacyjnych. Punkty edukacyjne może otrzymać każdy lekarz oraz lekarz dentysta, który weźmie udział w kursie i wypełni dokumentacje poszkoleniową.

Wszelkie szczegóły dotyczące prowadzonych szkoleń/ kursów, w tym Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w szkoleniu można znaleźć na stronie Projektu.

Wszystkie kategorie