25 lutego 2019

VIII Konferencja Służby Zdrowia „Ból i cierpienie. Niepełnosprawność i kalectwo” (30.03.2019)

Niepełnosprawności oraz kalectwu będzie poświęcona ósma już konferencja „Ból i cierpienie – ognisko światła i ciemności”, organizowana przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Okręgową Izbę Lekarską w Warszawie.

Podczas tej interdyscyplinarnej konferencji podejmowane są poważne zagadnienia w kontekście różnych dziedzin naukowych, które ułatwiają dbanie o dobrą kondycję człowieka w wielu wymiarach jego życia.

– Przeżywanie bólu i cierpienia to trudne zadanie dla każdego z nas, to zadanie przygotowania się do najważniejszego egzaminu, jakim jest mądre pokonanie bólu i godne rozstanie się z tym światem – wyjaśnia ks. dr hab. Dariusz Henryk Pater, pracownik naukowy Wydziału Teologicznego UKSW i przewodniczący komitetu naukowo-organizacyjnego konferencji.

– Zapraszamy lekarzy, pielęgniarki, pracowników placówek opieki długoterminowej i paliatywnej, ale także każdego zainteresowanego tymi ważnymi problemami. Wstęp jest wolny. Zaplanowaliśmy zarówno spotkania z naukowcami, jak i z praktykami – zachęca Mirosław Szatanek, przewodniczący Delegatury Radomskiej Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie, jeden z organizatorów konferencji.

VIII Konferencja Służby Zdrowia „Ból i cierpienie. Niepełnosprawność i kalectwo” odbędzie się 30 marca w siedzibie UKSW (Warszawa, ul. Dewajtis 5).

Szczegółowy program opublikowano na stronie www.bic-uksw.pl.

„Puls” sprawuje patronat medialny nad konferencją.

ORGANIZATORZY:

Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Koło Naukowe Teologów UKSW

Prezes Stowarzyszenia Absolwentów Wydziałów Medycznych
Uniwersytetu Jagiellońskiego

Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich

Oddział Ziemi Radomskiej

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej prof. Franciszka Czubalskiego w Przysusze

Okręgowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Radomiu.

Dokumenty do pobrania

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie