24 listopada 2016

Zaproszenie przewodniczącego lekarskiej sekcji rowerowej KKSiT

W sobotę 17. grudnia o godzinie 14.00, na torze kolarskim w Pruszkowie odbędzie się spotkanie lekarzy rowerzystów. Serdecznie zapraszamy stałych bywalców oraz osoby, które chcą sprawdzić czym różni się kolarstwo torowe od zwyczajnej jazdy na rowerze. Przez półtorej godziny tor będzie oddany wyłącznie do naszej dyspozycji. To dobra okazja na bezpieczny debiut w jeżdżeniu na ostrym kole, i na naukę pokonywania zakrętów.
Liczba rowerów do naszej dyspozycji jest ograniczona, należy zgłosić się podając wzrost. Dostępne są pedały SPD i zwykłe platformy, jeżeli ktoś używa butów z innymi blokami musi przywieść własne pedały. Na torze można jeździć jedynie w kasku. Przed jazdą przedstawimy zasady bezpieczeństwa, i uwagi techniczne jak radzić sobie na drewnianej powierzchni toru. Strój kolarski letni, ewentualnie bluza, jeśli ktoś jest ciepłolubny. Warto założyć zwykłe kolarskie rękawiczki i przezroczyste okulary, pęd wysusza oczy.

Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt klub.rowerowy.oil@gmail.com

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy, kolarstwo torowe wydaje się być bardzo nudne, ale warto sprawdzić samemu co może być w tej dyscyplinie ciekawe. Jazda w kółko to coś zupełnie innego od jazdy w plenerze, i warto się o tym przekonać osobiście.

 
Marek Prątnicki

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie