Nie masz konta? Zarejestruj się
fot. Jacek Kamiński
Mazowieckie Spotkania Stomatologiczne odbywają się już od dziewięciu lat i są jednym z najważniejszych wydarzeń dentystycznych w Polsce.
Edycja IX MSS Kierunek przyszłość – innowacja i tradycja w stomatologii, która odbędzie się w dniach 6-8 czerwca w hotelu Narvil w Serocku, to przede wszystkim wydarzenie edukacyjne. W ramach IX Mazowieckich Spotkań Stomatologicznych odbędzie się również XXXIX Naukowo-Szkoleniowa Konferencja Sekcji Protetyki Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, IX Naukowo-Szkoleniowa Sesja Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej, III Naukowo-Szkoleniowa Sesja Polskiego Towarzystwa Stomatologii Geriatrycznej, III Naukowo-Szkoleniowa Sesja Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej, I Naukowo-Szkoleniowa Sesja Polskiego Towarzystwa Radiologii Stomatologicznej I Szczękowo-Twarzowej oraz wiele innych interesujących wykładów wygłoszonych przez autorytety polskiej stomatologii.
W programie przewidziano ponad 30 wykładów, trzy dni spotkań i debat, w których uczestniczyć będą także przedstawiciele samorządu lekarskiego wsłuchujący się w potrzeby środowiska lekarzy dentystów. MSS to prestiżowa konferencja naukowa, która jest okazją do wyjątkowych spotkań zawodowych i towarzyskich stomatologów nie tylko z Polski, ale też z Europy. Gromadzi największe krajowe autorytety ze wszystkich dziedzin stomatologii. Wezmą w niej udział konsultanci krajowi i wojewódzcy, akademicy, przedstawiciele środowisk naukowych z całej Polski, doświadczeni praktycy a także reprezentanci Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia, Naczelnej Izby Lekarskiej, Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie oraz wiele firm z branży stomatologicznej.
Dotychczasowa formuła Mazowieckich Spotkań Stomatologicznych, oparta na blokach tematycznych związanych z poszczególnymi dziedzinami stomatologii, stopniowo odchodzi do lamusa. W tym roku MSS będą skoncentrowane na elementach łączących różne obszary stomatologii, np. pedodoncję z ortodoncją czy protetykę z gerostomatologią i leczeniem pacjentów obciążonych wielochorobowością. Prelegenci wyjaśnią m.in., jak przyjmować pacjentów z problemami onkologicznymi, porozmawiają o wyzwaniach, możliwościach, nowych technologiach, innowacjach i trendach w stomatologii. Przekażą wiedzę opartą na holistycznym podejściu do pacjenta. Dyskusje dotyczyć będą idealnej opieki stomatologicznej oraz skutecznych zabiegów, które przynoszą sukces lekarzom i satysfakcję pacjentom.
Za udział w konferencji uczestnicy otrzymają 25 punktów edukacyjnych (w tym 5 punktów radiologicznych). Dzięki temu, że kontynuujemy projekt związany z radiologią, można zdobyć właśnie 5 punktów w ramach kształcenia ustawicznego, umożliwiających uzyskanie certyfikatu ochrony radiologicznej pacjenta.
Kto pojawi się na IX Mazowieckich Spotkaniach Stomatologicznych? W programie znajdą się wystąpienia z zakresu pedodoncji, pod kierownictwem prof. Doroty Olczak-Kowalczyk, oraz gerostomatologii, prowadzone przez prof. Agnieszkę Mielczarek. Swój referat będzie miała prof. Monika Łukomska-Szymańska – kierownik Zakładu Stomatologii Ogólnej UM w Łodzi, prezes Sekcji Protetyki Stomatologicznej PTS, prof. dr hab. n. med. Teresa Sierpińska – kierownik Zakładu Protetyki Stomatologicznej Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, konsultant krajowy w dziedzinie protetyki stomatologicznej, prof. Jolanta Kostrzewa-Janicka kierownik Katedry Protetyki Stomatologicznej WUM, a także. dr hab. Kornel Krasny (implantologia). Gośćmi będą również prof. Andrzej Wojtowicz (chirurgia), prof. Mariusz Szuta, konsultant krajowy w dziedzinie chirurgii szczękowo-twarzowej. Nie zabraknie również prof. Szopińskiego i jego zespołu, który poprowadzi wykłady dotyczące radiologii.
Najważniejszymi uczestnikami Mazowieckich Spotkań Stomatologicznych są jednak lekarze-praktycy. To właśnie dla nich organizowana jest konferencja. Niezwykła atmosfera, którą tworzą uczestnicy, jest już tradycją. Każdy lekarz ma możliwość rozmowy z byłymi nauczycielami, kolegami po fachu i ekspertami w interesującej go dziedzinie. Wymiana doświadczeń odbywa się w przyjaznej, koleżeńskiej atmosferze, co sprawia, że Mazowieckie Spotkania Stomatologiczne to wyjątkowe wydarzenie, które łączy naukę z praktyką i sprzyja rozwojowi zawodowemu.
Zapisy na wydarzenie ruszają na początku marca br., o czym będziemy informować w aktualnościach.