Nie masz konta? Zarejestruj się
Punkty edukacyjne za udział:
4
Rodzaj szkolenia
Stacjonarne
Miejsce:
Delegatura Radomska Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie
Rwańska 16, Radom
Godziny:
Termin
15.03.2025
Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi wspierającymi opiekę nad pacjentem oraz poprawiającymi komunikację między lekarzem a pacjentem.
Szkolenie darmowe
Dr n. społ. Antonina Doroszewska – adiunkt w Studium Komunikacji Medycznej WUM. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć i szkoleń dla studentów kierunków medycznych oraz pracowników ochrony zdrowia. Autorka programów nauczania z komunikacji dla studentów kierunków medycznego, materiałów do różnej formy zajęć z komunikacji (wykłady, w tym e-learningowe, ćwiczenia wykorzystujące metody aktywizujące studentów, symulacje, w tym z udziałem symulowanych pacjentów). Posiada doświadczenie w prowadzeniu szkoleń dla nauczycieli z zakresu metodyki nauczania oraz metod kształcenia kompetencji komunikacyjnych, a także szkoleń z zakresu komunikacji dla lekarzy. Autorka i współautorka artykułów oraz rozdziałów dotyczących komunikacji medycznej – zarówno w praktyce medycznej oraz w kształceniu medycznym. Redaktorka monografii naukowych poświęconych komunikacji medycznej. Ukończyła liczne szkolenia w zakresie dydaktyki medycznej, w tym rozwijania kompetencji komunikacyjnych. Współorganizatorka konferencji „Komunikacja w medycynie” organizowanych na WUM w latach 2016 – 2021. Organizatorka I Ogólnopolskiej Konferencji dla Symulowanych Pacjentów, która odbyła się 5 października 2024 r. Popularyzatorka znaczenia właściwej komunikacji w kontakcie pracowników ochrony zdrowia z pacjentami i w zespołach terapeutycznych.
Lek. Anna Rosada – lekarka, asystentka dydaktyczna w Studium Komunikacji Medycznej WUM. Prowadzi zajęcia z Komunikacji Medycznej kierowane do studentów kierunków lekarskiego, lekarsko-dentystycznego, farmacji i innych. Ma doświadczenie w prowadzeniu szkoleń dla pracowników ochronny zdrowia (m.in. lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów) w ramach kształcenia podyplomowego. W ramach celowanych projektów doskonalących kompetencje kadry współprowadzi warsztatowe szkolenia z edukacji medycznej dla praktykujących dydaktyków. W trakcie krajowych (Warszawa - 2021, 2022, 2023, 2024) i międzynarodowych konferencji (Glasgow, Szkocja - 2022; San Jose, Portoryko - 2023) miała wystąpienia poświęcone metodyce rozwijania kompetencji komunikacyjnych wśród studentów kierunków medycznych, autorskich narzędzi wspierających komunikację lekarz-pacjent. Brała udział w panelach dyskusyjnych kierowanych do profesjonalistów z branży medycznej. Współorganizatorka cyklicznej Konferencji Komunikacja w medycynie w 2021 i 2022 roku. Współautorka rozdziałów w monografiach i artykułów w recenzowanych czasopismach, obejmujących zakresem tematyki edukację podyplomową w medycynie oraz doskonalenie komunikacji personel medyczny-pacjent. Autorka narzędzi pomocowych dla lekarzy, wspierających edukacje zdrowotną pacjentów.
Wyłącznie lekarze zarejestrowani na stronie Izby Lekarskiej mają dostęp do zawartości tego formularza.
Zaloguj sięNasza strona wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, zgodę na ich użycie, oraz akceptację Polityki Prywatności.