Nie masz konta? Zarejestruj się
Punkty edukacyjne za udział:
4
Rodzaj szkolenia
Stacjonarne
Miejsce:
Puławska 18, Warszawa
Sala 312
Godziny:
Termin
12.03.2025
Uczestnicy szkolenia zdobędą wiedzę, w jaki sposób opiekować się pacjentami w schyłkowym etapie życia oraz jego bliskimi. Ta wiedza pozwoli na ograniczenie przypadków stosowania terapii daremnej oraz zapobieganie wypaleniu emocjonalnego związanego z opieką nad pacjentami terminalnymi.
Szkolenie darmowe
Szkolenie prowadzone będzie w formie warsztatu, z aktywnym udziałem uczestników.
dr Agata Malenda
Doktor nauk medycznych, specjalistka chorób wewnętrznych i hematologii, w trakcie specjalizacji z medycyny paliatywnej. Absolwentka Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (2011r.), studiów podyplomowych "Uważność i współczucie. Podstawy, badania i psychoterapia) Uniwersytetu SWPS (2022 r.), a także programu Leadership Academy for Poland organizowanego przez Center for Leadership (2022r.). Członkini Zarządu Fundacji Instytutu Dobrej Śmierci, a także Zarządu Fundacji Polki w Medycynie. Inicjatorka oraz współorganizatorka cyklu konferencji pt: "Empatia a umieranie i śmierć". Popularyzatorka nauki. Edukatorka w zakresie opieki paliatywnej oraz komunikacji, szczególnie dotyczącej przekazywania niepomyślnych informacji. Wykładowczyni akademicka. Autorka oraz współautorka kilkunastu prac oryginalnych i poglądowych. Zawodowo związana z Wydziałami Medycznymi Uczelni Łazarskiego oraz Uczelni Medycznej im. Marii Skłodowskiej - Curie w Warszawie, Oddziałem Chorób Wewnętrznych Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim, Kliniką Hematologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Fundacją Hospicjum Onkologiczne im. Świętego Krzysztofa.
Anja Franczak
Założycielka Instytutu Dobrej Śmierci. Zajmuje się edukacją w obszarze śmierci i żałoby. Wspiera osoby na ostatnim etapie życia, osoby w żałobie oraz tych, którzy im towarzyszą poprzez konsultacje indywidualne, szkolenia i warsztaty. Ważną rolę w jej pracy odgrywają rytuały. Jako celebrantka / mistrzyni ceremonii tworzy i prowadzi osobiste rytuały pożegnania i humanistyczne ceremonie pogrzebowe. Szkoliła się w Heidelbergu w Instytucie Duszpasterstwa Klinicznego (Institut für Klinische Seelsorgeausbildung) i jest profesjonalną towarzyszką w żałobie certyfikowaną przez Federalne Stowarzyszenie Towarzyszenia w Żałobie w Niemczech (Bundesverband Trauerbegleitung e.V.). Jako doula umierania i certyfikowana instruktorka międzynarodowej inicjatywy Kursów Ostatniej Pomocy (Letzte Hilfe) zajmuje się edukacją o procesie umierania i wspiera rodziny, które opiekują się bliską osobą na ostatnim etapie życia.
Wyłącznie lekarze zarejestrowani na stronie Izby Lekarskiej mają dostęp do zawartości tego formularza.
Zaloguj sięNasza strona wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, zgodę na ich użycie, oraz akceptację Polityki Prywatności.