Nie masz konta? Zarejestruj się
Punkty edukacyjne za udział:
2
Rodzaj szkolenia
Online
Godziny:
Termin
29.05.2025
Celem szkolenia jest zwiększenie świadomości oraz pogłębienie wiedzy lekarzy i lekarzy dentystów w zakresie działań prewencyjnych związanych z nowotworami złośliwymi, zarówno w aspekcie prewencji pierwotnej, jak i wtórnej. Szkolenie opiera się na zaleceniach Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem i uwzględnia najnowsze dane epidemiologiczne oraz praktyczne podejścia do profilaktyki nowotworowej i leczenia zespołu uzależnienia od tytoniu (ZUT). Szczególny nacisk położony jest na rolę personelu medycznego w skutecznym wdrażaniu działań zapobiegawczych i edukacyjnych.
Szkolenie darmowe
Po ukończeniu szkolenia uczestnicy będą:
dr hab. n. med. Paweł Koczkodaj - , Prof. Instytutu, EMBA, zawodowo od blisko 10 lat związany z Zakładem Epidemiologii i Prewencji Pierwotnej Nowotworów w Narodowym Instytutucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowym Instytutem Badawczym w Warszawie. W swojej pracy naukowej koncentruje się na zdrowiu publicznym, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z prewencją nowotworów złośliwych oraz polityką zdrowotną. Jest laureatem licznych prestiżowych stypendiów, m.in. Fulbright-Schuman Award w Comprehensive Cancer Center na University of Virginia w Charlottesville (USA), Poland Clinical Scholars Research Training Program w Harvard Medical School (USA), oraz Kościuszko Foundation Scholarship w National Cancer Institute w Waszyngtonie (USA). Kierownik oraz członek zespołów badawczych w krajowych i międzynarodowych projektach naukowych realizowanych we współpracy m.in. z Międzynarodową Agencją Badań nad Rakiem (IARC) w Lyonie, Biurem WHO w Polsce oraz Centers for Disease Control and Prevention (CDC) w Atlancie. Autor i współautor licznych publikacji naukowych z zakresu prewencji i epidemiologii chorób nowotworych, prelegent międzynarodowych i krajowych kongresów, autor doniesień zjazdowych.
dr n. med. Magdalena Cedzyńska - psycholog (Uniwersytet Warszawski, Wydział Psychologii) i psychoterapeuta (Profesjonalna Szkoła Psychoterapii SWPS). Od 20 lat aktywnie działa na rzecz prewencji pierwotnej nowotworów, edukacji środowisk medycznych oraz ograniczania zdrowotnych skutków palenia tytoniu w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem leczenia uzależnienia od nikotyny. Od 2002 roku kieruje Poradnią Pomocy Palącym przy Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie, a także ogólnopolską Telefoniczną Poradnią Pomocy dla Osób Palących. Współautorka akredytowanego przez Ministerstwo Zdrowia kursu diagnostyki i leczenia zespołu uzależnienia od tytoniu oraz autorskich warsztatów dla osób palących. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy zarówno z pacjentami indywidualnymi, jak i grupami. Koordynatorka licznych krajowych i międzynarodowych projektów badawczych. Autorka ponad 20 recenzowanych publikacji naukowych, rozdziałów w książkach, monografii oraz programów edukacyjnych i wytycznych dotyczących leczenia uzależnienia od nikotyny. Członkini Rady Naukowej Kampanii Ministerstwa Zdrowia „Planuję Długie Życie”, a także ekspertka merytoryczna kampanii edukacyjnych dla młodzieży: „Nie spal się na starcie” i „Stop Fake Friends”. W 2025 roku reprezentuje Polskę jako ekspert Prezydencji Polski w Radzie UE ds. profilaktyki zdrowotnej. Za swoją działalność otrzymała odznakę Złote Płuca przyznawaną przez Fundację Promocja Zdrowia.
Adresaci szkolenia:
Szkolenie skierowane jest do lekarzy oraz lekarzy dentystów zainteresowanych poszerzeniem kompetencji w zakresie profilaktyki onkologicznej oraz leczenia uzależnienia od nikotyny. Oferta jest szczególnie wartościowa dla osób pracujących z pacjentami w ramach podstawowej opieki zdrowotnej, medycyny pracy, onkologii, pulmonologii oraz stomatologii.
Wyłącznie lekarze zarejestrowani na stronie OIL w Warszawie mają dostęp do zawartości tego formularza.
Zaloguj sięNasza strona wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, zgodę na ich użycie, oraz akceptację Polityki Prywatności.