27 września 2023

Rozpoczęła się jesienna runda piłkarskiej Ligi Mistrzów OIL w Warszawie

Jaka jest forma lekarzy piłkarzy po wakacyjnych „obozach treningowych” na plażach całego świata? Czy udało się wyleczyć albo przynajmniej zaleczyć kontuzje z wiosny? Początkowe mecze sezonu jesiennego izbowej ligi szybko zweryfikują przygotowanie do rozgrywek.

Świetny początek sezonu zanotowała drużyna Najlepszych, która 17 września pokonała Pędzące Kochery aż 11:2. Warto jednak przypomnieć, że poprzednio Najlepsi też zaczęli z wysokiego C, by ostatecznie zakończyć rozgrywki tuż za podium. Niemniej jednak dzięki temu imponującemu zwycięstwu aż dwóch zawodników tej drużyny (Krzysztof Bardecki i Adam Anduła) po pierwszej kolejce znalazło się na czele listy strzelców. W bezpośrednim pojedynku mistrza i wicemistrza piłkarskiej wiosny FC Stylus znowu okazał się lepszy i pokonał Healers United 5:3.

W porównaniu z tabelą rozgrywek sprzed kilku miesięcy tabela jesienna wygląda odrobinę skromniej. Do walki stanęło tym razem dziesięć zespołów. W pierwszej kolejce padło 46 bramek, co oznacza średnią 9,2 gola na mecz.

– Dziesięć drużyn tylko z pozoru może nie robić wrażenia, ale jeśli weźmiemy pod uwagę to, że każda składa się z kilkunastu osób, okazuje się, że niemal tydzień w tydzień udaje nam się zmobilizować ponad setkę lekarzy do wspólnej aktywności fizycznej. Cieszę się, że mimo oczywistych dla przedstawicieli naszego zawodu kłopotów z wygospodarowaniem wolnego czasu, Liga Mistrzów OIL znowu znalazła się kalendarzu imprez izby i nierzadko wiąże się z zaangażowaniem całych rodzin lekarskich. Projekt bardzo dobrze się przyjął i mam nadzieję, że będzie elementem izbowego kalendarza również w kolejnych latach – podsumował start ligi prezes ORL w Warszawie Piotr Pawliszak.

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum