6 lipca 2021

Fotografia

Dagmara Glembin

Na co dzień laryngolog, ale praca to moja niejedyna pasja. Moja przygoda z fotografia zaczęła się w zeszłym roku, robienie zdjęć daje mi okazję, żeby zatrzymać się na chwilę i na nowo spojrzeć na otaczające nas piękno. Najchętniej fotografuję naturę oraz swoją rodzinę. Staram się jak najczęściej mieć aparat przy sobie, bo uważam, że najwięcej można się nauczyć stale ćwicząc. Poza tym lubię aktywnie spędzać wolny czas, największą  radość sprawia mi jazda na rolkach.


Małgorzata Hernik

Z zamiłowania do tej dziedziny, jestem kardiologiem. Mieszkam w Warszawie, przez wiele lat pracowałam w szpitalu, obecnie leczę pacjentów w poradniach kardiologicznych. Moje pasje pozazawodowe to fotografia oraz historia sztuki, głównie malarstwo. Od zawsze podróżuję, równie chętnie rowerem po zakątkach mojego miasta i okolicy, jak też innymi środkami lokomocji po różnych miejscach w Polsce i  trochę dalej… Zawsze z aparatem fotograficznym w ręce, wyszukując cudów przyrody i perełek z dziedziny sztuki. Fotografuję od wielu lat. Mam szczególną słabość do portretów (w tym miejscu pragnę podziękować moim modelom za ich nieocenioną cierpliwość), lubię robić zdjęcia przyrody, ciekawych miejsc, interesujących obiektów. Bardzo trudno wybrać kilka zdjęć z wielu ulubionych, ale starałam się podołać temu zadaniu…


Mirosław Żydecki

Urodzony w Warszawie. Pracuje jako okulista od ponad 35 lat. Zajmuje się okulistycznymi zabiegami laserowymi. W pracy wykonuje fotografie dna oka. Pasjonat okulistyki i fotografii. Od najmłodszych lat ma szerokie zainteresowania fotograficzne: począwszy od krajobrazu, a skończywszy na portrecie, również chętnie fotografuje w studio. Lubi makrofotografię. Chętnie podróżuje i zadaje pytanie: „Czy mogę zrobić Ci zdjęcie?” Fotografuje znajomych i przyjaciół. Lubi reportaż, np. z karnawału na Gran Canarii, procesji Bożego Ciała lub ślubu znajomych. Uważa, że największa przyjemność – to radość tworzenia. Autor kilku kalendarzy krajobrazowych, liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach fotograficznych. Motto: fotografuj sercem.

 


Olga Żydecka (z domu Kozak)

Po studiach medycznych w Sankt Petersburgu, mieszka i pracuje jako okulista w Warszawie. Od najmłodszych lat lubi podróże, muzykę i fotografię. Fotografuje sobie a muzom. Chętnie fotografuje krajobraz, architekturę, jest zafascynowana pięknem przyrody, więc interesuje się również makrofotografią.

Ulubieni malarze: I. Ajwazowski i I. Szyszkin, ulubiony fotograf – Jan Bułhak.

Dariusz Osiak

Pulmonolog z Warszawy. Fotografuje od kiedy pamięta, nie jest mu obcy widok ciemni fotograficznej, chociaż obecnie bardziej popularna jest „jaśnia” fotograficzna (aplikacja w komputerze). Każdy temat wart jest fotografowania, jeżeli wyzwala pozytywne emocje. Większość jego fotografii powstaje spontanicznie w trakcie obserwacji otaczającej rzeczywistości. Fotografowanie traktuje jednocześnie jako ucieczkę od zabiegania dnia codziennego i doskonały sposób na odpoczynek.

 

 

 

 

 

 

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

-->