27 czerwca 2023

Mistrzostwa w półmaratonie

Z czasem 1:28:15 lekarz psychiatra Marcin Walencik wygrał 9. Mistrzostwa Mazowsza Lekarzy w Półmaratonie, które odbyły się 18 czerwca w Radomiu.

Zawody lekarzy rozegrano w ramach XI Półmaratonu Radomskiego Czerwca ’76, upamiętniającego tzw. wydarzenia radomskie – ogromne demonstracje antyrządowe, związane z drastycznymi podwyżkami cen żywności, brutalnie spacyfikowane przez władze komunistyczne.

Drugie miejsce w klasyfikacji „open” lekarskich mistrzostw zajęła studentka medycyny Natalia Gospodarczyk, która na metę wbiegła dwie minuty za dr. Walencikiem. Ten rezultat dał jej też zwycięstwo w grupie kobiet do 20. roku życia w klasyfikacji ogólnej Półmaratonu Radomskiego Czerwca’76.

W mistrzostwach wzięli ponadto udział przedstawiciele Sekcji Biegowej OIL w Warszawie. W różnych klasyfikacjach udało im się zająć dwa drugie i dwa trzecie miejsca.

Współorganizatorem mistrzostw była OIL w Warszawie i Delegatura Radomska OIL w Warszawie. W ceremonii wręczenia medali wziął udział wiceprezes ORL w Warszawie Karol Stępniewski.

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum