8 listopada 2017

Kompleksowa opieka onkologiczna w Attisie

Onkologia

W Centrum Leczniczo-Rehabilitacyjnym i Medycyny Pracy Attis Sp. z o.o. w Warszawie powstał pierwszy w Polsce publiczny Zakład Onkologii Kobiecej.

Jego wyjątkowy charakter to kompleksowość opieki. Proces diagnostyczno-leczniczy będzie ustalany przez zespół specjalistów indywidualnie dla każdej pacjentki, a pielęgniarka poprowadzi ją przez kolejne etapy leczenia. W pierwszym etapie jako osoba wspomagająca pracować będzie specjalista zdrowia publicznego. W zakładzie znajdują się trzy najważniejsze jednostki: onkologia kliniczna, chirurgia onkologiczna i ginekologia onkologiczna. Leczone tu będą nowotwory typowo kobiece: piersi, macicy, szyjki macicy i jajnika, oraz rak płuc, który jest najczęstszą przyczyną zgonów nowotworowych kobiet.

Zakład zapewnia także rehabilitację przed- i pooperacyjną oraz opiekę terminalną. Attis dysponuje bogatym zapleczem ambulatoryjnym, z diagnostyką obrazową i laboratoryjną,  są pracownie cytologii i histopatologii. Część rehabilitacyjna została wyposażona we wszelki potrzebny sprzęt, łącznie z basenem.

Nasz zakład jest projektem pilotażowym, opartym na doświadczeniach specjalistów z Japonii, gdzie działa szpital wyłącznie dla kobiet Sagara Hospital – Hospital Specjalizing
in Women’s Health Care
– mówi Wiktor Masłowski, prezes Zarządu Centrum Attis. – Tworzenie oddziałów przeznaczonych tylko dla kobiet to doskonałe rozwiązanie, pozwalające na szybsze zdrowienie oraz powrót do aktywności życiowej i zawodowej. W przypadku nowotworów kobiecych ważne jest, aby pacjentki miały miejsce, gdzie mogą porozmawiać o swoich lękach, strachu przed leczeniem, aby mogły się wspierać. Obecność mężczyzn nie sprzyja intymnej sferze choroby, odwrotnie – utrudnia porozumienie, nie pozwala skupić się na mobilizacji i zdrowieniu.

Utworzenie tego zakładu to największa inwestycja opieki zdrowotnej na Mazowszu zrealizowana w tym roku ze środków Samorządu Województwa. Pokoje są nowoczesne, wyposażone w klimatyzację, własny węzeł sanitarny, wielofunkcyjne łóżka, sterowane elektrycznie, szafkę z lodówką. Dwie sale dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowe pomieszczenia służą do konsultacji w godzinach przedpołudniowych, a w popołudniowych – do spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Pokój „Sekrety kobiety” przeznaczono dla pacjentek, które chcą zająć się swoim wyglądem (kosmetyka, dobieranie peruki, ubrań czy protez piersi). Wszystkie udogodnienia są elementem programu terapeutycznego pomagającego w szybszym powrocie do zdrowia.         mkr

 

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum