Nie masz konta? Zarejestruj się
Termin
21 stycznia 2025 r. (wtorek)
Miejsce
Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie
ul. Puławska 18, Warszawa
Czas trwania
11:30-14:00
Kontakt
Styczniowa debata pod hasłem „Czy każdy lekarz powinien być geriatrą? Etyka w opiece senioralnej” otwiera tegoroczną odsłonę kampanii społecznej #WspólneŚwięta organizowanej przez Młodych Lekarzy we współpracy z Okręgową Izbą Lekarską w Warszawie. Od początku trwania inicjatywy spotkania poświęcone są kwestiom etycznym, prawnym i edukacyjnym związanym z opieką senioralną.
W kontekście rosnącej liczby seniorów w Polsce niezwykle istotna jest świadomość dotycząca osób starszych, szczególnie tych w wieku 60+, które stanowią rosnącą część populacji. 10 mln Polaków w wieku 60+ to obecnie 28% ogółu społeczeństwa, a według prognoz do 2050 r. liczba seniorów ma wzrosnąć do prawie 14 mln. To ważne statystyki, ponieważ już teraz wielu z nich wymaga skoordynowanej opieki z różnych dziedzin medycyny oraz społecznego wsparcia.
Inicjatywa Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie i zaplanowana na 21 stycznia 2025 r. debata pod hasłem „Czy każdy lekarz powinien być geriatrą? Etyka w opiece senioralnej” ma na celu nie tylko zwrócenie uwagi na potrzeby seniorów i wzrost wrażliwości, ale również odpowiednie ukierunkowanie kształcenia lekarzy.
Debatę rozpocznie dr n. med. Artur Drobniak – prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie. Dalszy jej przebieg poprowadzi dr Agnieszka Skoczylas – ordynator Oddziału Geriatryczno-Internistycznego Szpitala Wolskiego w Warszawie, Pełnomocnik Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie ds. opieki senioralnej i geriatrii, która jest autorką Złotych zasad opieki senioralnej. Zaproszenie do udziału w dyskusji przyjęli eksperci z dziedziny geriatrii i opieki zdrowotnej, w tym m.in.:
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, zgodę na ich użycie, oraz akceptację Polityki Prywatności.