14 lutego 2012

V Charytatywna Gala Karnawałowa

4 lutego 2012 r. w hotelu Marriott odbyła się V Charytatywna Gala Karnawałowa zorganizowana przez Okręgową Izbę Lekarską w Warszawie i Fundację „Pro Seniore”. Wielkim zaszczytem dla organizatorów było objęcie balu patronatem honorowym przez małżonkę prezydenta RP Annę Komorowską.
Przybyli przyjaciele fundacji z całej Polski. Statuetkę „Benevolenti” (łaskawcy, życzliwemu) otrzymała w czasie balu Natasza Urbańska za charytatywny występ na ubiegłorocznym balu. Atrakcję wieczoru stanowiła aukcja obrazów ofiarowanych fundacji przez sekcję malarstwa OIL oraz innych wybitnych artystów.
Licytowano również futra ufundowane przez Andrzeja Jedynaka oraz wiele przedmiotów od darczyńców, m.in. od marszałka Adama Struzika i ministra Bartosza Arłukowicza.
Wieczór prowadzili Zofia Czernicka oraz Jacek Borkowski, który zaprezentował krótki recital.
Goście bawili się znakomicie przy muzyce zespołów Drugi Tydzień oraz Rampa.
Podczas balu odbyła się loteria fantowa z nagrodami ofiarowanymi fundacji przez sponsorów.

Włodzimierz Cerański

Chór Medicantus

Działający przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Warszawie zaprasza obdarzonych talentem muzycznym do wspólnego śpiewania. Bardzo pilnie poszukujemy męskich głosów – basów i tenorów.
Dołączcie do nas!
Próby odbywają się w każdą środę, w godz. 19-21.30, w siedzibie OIL, ul. Puławska 18 (wejście od ul. Reytana).
Nasza strona internetowa: http://www.medicantus.waw.pl

Koncert Aptekarzy

W styczniu br. w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbył się XII Koncert Noworoczny Aptekarzy przygotowany przez dyrektora biura Okręgowej Izby Aptekarskiej w Warszawie Waldemara Firka.

Gospodarzem gali był Bogusław Kaczyński. Przybyli przyjaciele samorządu aptekarskiego, przedstawiciele: rządu, korpusu dyplomatycznego, instytucji samorządowych, stowarzyszeń, prasy i sponsorujących koncert firm farmaceutycznych. Następnie wręczono nagrody laureatom ubiegłorocznego projektu „Z pasją ku przyszłości”, promującego zamiłowanie do odkrywania tego, co nieznane. W drugiej części wieczoru Chór i Orkiestra Straussowska Obligato oraz soliści: Małgorzata Długosz, Zbigniew Kawalec, Jarosław Kitala, Iwona Socha, Leszek Świdziński, Juliusz Ursyn-Niemcewicz i Jan Zakrzewski, wykonali utwory klasyków, m.in.: Verdiego, Mozarta, Pucciniego, Straussa. Dyrygował Jerzy Sobeńko.

kb

Nagrody św. Kamila 2012

Po raz szósty zostały przyznane Nagrody im. św. Kamila, patrona chorych i pracowników służby zdrowia. Wyróżnienia te, ustanowione z inicjatywy Zakonu Posługujących Chorym – Ojców Kamilianów, co roku przyznawane są w innej dziedzinie medycyny.

W 2012 r. wyróżniono osoby i instytucje za szczególną opiekę i troskę nad ludźmi starszymi.
Nagrody specjalne otrzymali: prof. dr hab. med. Andrzej Szczeklik, prof. dr hab. med. Anna Tylki-Szymańska, Krystyna Wechmann i Maja Komorowska. Nagrodami głównymi wyróżniono: w kategorii instytucje, stowarzyszenia i organizacje będące wzorem opieki nad chorymi i ich rodzinami – Polskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera, w kategorii pracownicy służby zdrowia z pasją realizujący swoją misję dla dobra chorych i cierpiących – prof. dr. hab. med. Grzegorza Opalę, w kategorii środki publicznego przekazu oraz twórcy życia publicznego promujący edukację zdrowotną – Beatę Jaworowską i Ewę Zientarską („Gazeta Wyborcza”).

mkr