7 lutego 2024

Dentystyczny przegląd prasy

Zapraszamy do lektury cotygodniowego przeglądu mediowego przygotowanego przez Komisję ds. Lekarzy Dentystów.

 

Treść pieczątki lekarskiej zaktualizowana – NIL zatwierdza uchwałę

„Chcemy, aby nowa treść pieczątki lekarskiej lub nadruku wykonywanego w ramach systemu komputerowego była adekwatna do współczesnych standardów oraz potrzeb lekarzy i lekarzy dentystów” – wyjaśnia prezes NRL Łukasz Jankowski. Zgodnie z treścią nowej uchwały na pieczątce lekarz i lekarz dentysta obok podstawowych danych umieścić może m.in. nazwę ukończonej uczelni.

— Więcej w dentonet.pl: NIL: przyjęto uchwałę o treści pieczątki lekarskiej

 

Nowelizacja Kodeksu Etyki Lekarskiej

Do 15 lutego 2024 r. zgłaszać można uwagi w ramach konsultacji społecznych projektu nowelizacji KEL. Dostosowanie do współczesnego stanu rzeczy w kwestii pracy lekarza, a także wymogów UE, by odpowiedzieć na nowe wyzwania z zakresu etyki to główne założenia zmian. Ostateczny projekt zostanie przyjęty przez NRL, a następnie przekazany delegatom na Krajowy Zjazd Lekarzy.

— Więcej w infodent24.pl: Kodeks Etyki Lekarskiej. Nowa wersja do konsultacji społecznych

 

Targi KRAKDENT obchodzą 30. jubileusz

Międzynarodowe Targi Stomatologiczne KRAKDENT odbędą się w dniach od 11 do 13 kwietnia 2024 r. w krakowskim EXPO. Obecność na 30. jubileuszowych targach potwierdziło ponad 300 wystawców z kraju i zagranicy. KRAKDENT to największe tego rodzaju wydarzenie w Europie Środkowo-Wschodniej.

— Więcej w infodent24.pl: Targi KRAKDENT. Dominator w branży stomatologicznej

 

Wiosenne postępowanie kwalifikacyjne na specjalizacje lekarskie już trwa

W terminie od 1 do 28 lutego 2024 r. w ramach postępowania kwalifikacyjnego na specjalizacje lekarskie można składać wnioski w Systemie Monitorowania Kształcenia. Przewidziano 4208 miejsc specjalizacyjnych w trybie rezydenckim oraz 9927 miejsc w trybie pozarezydenckim. Listy rankingowe zostaną opublikowane 7 kwietnia 2024 r., 7 dni po ocenie formalnej wniosków

— Więcej w dentonet.pl: 4208 rezydentur w wiosennym naborze na specjalizacje

 

Przegląd prasy przygotował lek. Anna Prawdzik

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie