11 grudnia 2023

Dentystyczny przegląd prasy

Zapraszamy do lektury cotygodniowego przeglądu mediowego przygotowanego przez Komisję ds. Lekarzy Dentystów.

 

Niedawno infodent24 opublikował materiał, w którym przytoczył badania przeprowadzone przez agencję zewnętrzną, która zaproponowała taką tezę: „Innym powodem mniejszej popularności zabiegów finansowanych przez publicznego ubezpieczyciela jest gorsze wyposażenie gabinetów, które opierają swoją działalność na kontraktach z NFZ. Trend ten będzie się utrwalał”. Teza ta poruszyła środowisko lekarskie. Do niej odniósł się dr. n. med Dariusz Paluszek – odpowiedź w linku.

— Więcej w infodent24.pl: Co wzbudziło irytację w opiece stomatologicznej na NFZ

 

11 grudnia odbędzie się szkolenie organizowane przez NIL. Szkolenie obejmie tematyką prawa pacjenta i konsekwencje ich naruszenia. Podczas kursu zostaną omówione konkretne sytuacje, w których zostały naruszone prawa pacjenta.

— Więcej w infodent24.pl: Jak uniknąć naruszania praw pacjenta. Szkolenie NIL

 

NIL rozpoczyna kampanie społeczną – „Jestem lekarzem. Niepełnosprawność nie wyklucza”. Więcej w linku możemy przeczytać o przywilejach, ale też ograniczeniach. Organizowana jest seria szkoleń o orzekaniu niepełnosprawności u lekarzy i lekarzy dentystów.

— Więcej w infodent24.pl: Lekarze z niepełnosprawnościami. Czy prawo ułatwia im funkcjonowanie w zawodzie?

 

Rozmowa z dr n. med. Ewą Rusyan zarejestrowana podczas Mazowieckich Spotkań Stomatologicznych 2023 o Leczeniu osób z zaburzeniami odżywiania. Zapraszamy do wysłuchania pełnej rozmowy dostępnej dalej w artykule.

— Więcej w dentonet.pl: Leczenie osób z zaburzeniami odżywiania. O czym musi pamiętać dentysta?

 

Przegląd prasy przygotował lek. Marcin Gawęda

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie