3 lipca 2008

Obradowali menedżerowie z Mazowsza

Związek Pracodawców Mazowieckiego
Porozumienia Szpitali Powiatowych wybrał swoje nowe władze.

maja br. odbyło się spotkanie zgromadzenia ogólnego organizacji, na którym dotychczasowy prezes Michał Borkowski zrezygnował ze stanowiska ze względu na odwołanie go z funkcji dyrektora SPZOZ w Pułtusku. W wyniku wyborów uzupełniających nowym prezesem została Cecylia Domżała, dyrektor SPZOZ w Wyszkowie. Do Zarządu weszli też Andrzej Sawoni, dyrektor SPZ ZOZ w Ostrowi Mazowieckiej, i Krzysztof Żochowski, dyrektor SPZOZ w Garwolinie. Mieczysław Romejko, założyciel Związku i jego pierwszy prezes, oraz Michał Borkowski zostali honorowymi prezesami organizacji.

W czasie spotkania przygotowano także strategię Związku na najbliższe miesiące. Zarząd prowadzi negocjacje z dyrektorem MOW NFZ Markiem Wójtowiczem, prezesem NFZ Jackiem Paszkiewiczem i minister zdrowia Ewą Kopacz
w sprawie podniesienia opłat za świadczenia medyczne – domaga się wzrostu stawki za punkt przynajmniej do 12 zł.

mkr