5 października 2018

Prezes Łukasz Jankowski w liście do Ministra Zdrowia

Prezes Okręgowej Izby Lekarskiej, Łukasz Jankowski, w trosce o zdrowie polskich pacjentów prosi Ministra Zdrowia, Łukasza Szumowskiego, o pilną odpowiedź na następujące pytania:

1. Czy Ministerstwo Zdrowia potwierdza obecność szkodliwej dawki rtęci w szczepionkach podawanych niemowlętom jak np. w preparacie Euvax – zgodnie z danymi które prezentował Pan Poseł lek. Krzysztof Ostrowski?
  2. Jakie kroki podjęło Ministerstwo Zdrowia celem uświadomienia Posłów o ewentualnych konsekwencjach społecznych związanych z nieodrzuceniem w całości obywatelskiego projektu ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi?
  3. Jakie środki Ministerstwo Zdrowia przeznacza obecnie na prowadzenie kampanii edukacyjnych dot. korzyści wynikających ze szczepień ochronnych?

Pełna treść listu poniżej.

Tagi: , , , , ,

Wszystkie kategorie