23 stycznia 2020

Lekarz powinien zadecydować, czy pracować publicznie, czy prywatnie

Szef lekarskich związkowców chce zmiany zasad uprawiania zawodu. Jego pomysł wywołał burzę w środowisku.

Tylko taki zakaz mógłby być impulsem do rzeczywistej naprawy publicznego lecznictwa – pisze w felietonie na branżowym portalu medexpress.pl szef Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy (OZZL) dr Krzysztof Bukiel. Dodaje, że dziś, gdy lekarz może łączyć pracę w obu systemach, wykorzystuje swoją pozycję w publicznym szpitalu, by zarabiać pieniądze w placówce prywatnej.

Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie dr Łukasz Jankowski, jeden z najmłodszych szefów izb w Polsce, jest zwolennikiem takiego rozwiązania: – Lekarzowi jest wszystko jedno, kto jest właścicielem przychodni – państwo czy przedsiębiorca. Ważne są warunki pracy, w tym wynagrodzenie. Gdyby w państwowych placówkach zapewnić odpowiednie warunki, taki zakaz byłby pożądany – zapewnia.

Źródło.

Wszystkie kategorie