25 maja 2021

Konferencja Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej

22 maja, odbyła się wspólna konferencja Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie i Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej, podczas której zwracano uwagę na postępowanie w leczeniu urazów i choroby próchnicowej u dzieci w wieku przedszkolnym.

„Szczególnie zwracamy uwagę na postępowanie w leczeniu urazów i choroby próchnicowej u dzieci w wieku przedszkolnym, a więc z uzębieniem mlecznym, ale też z w okresie późniejszym, gdy mają uzębienie mieszane, z zębami stałymi, świeżo wyrżniętymi i niedojrzałymi, w przypadku których zapadalność na próchnicę jest bardzo częsta” – wyjaśniała prof. dr hab. Dorota Olczak-Kowalczyk, konsultant krajowa w dziedzinie stomatologii dziecięcej.

„Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie corocznie jest partnerem konferencji Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej. W tym roku dzięki tej współpracy mogliśmy zaprosić uczestników do udziału w formie zdalnej bez konieczności ponoszenia przez nich jakichkolwiek opłat, bo izba zapewniła nam obsługę techniczną. Mam nadzieję, że w niedługim czasie będziemy kontynuować naszą współpracę już w sposób normalny, stacjonarny” – mówiła prof. dr hab. Dorota Olczak-Kowalczyk.

W tym roku w konferencji wzięło udział prawie 500 osób, a spośród czterech wykładów, trzy wygłoszone zostały przez naukowców cudzoziemców.

Wykłady VI Konferencji PTSD:

• Traumatic dental injuries in the primary dentition
    Urazowe uszkodzenia zębów w uzębieniu mlecznym
    Dr  Eva Lauridsen DDS, PhD (Dania)
  • Restorative Aspects in Pediatric Dentistry
    Odtwórcze aspekty w stomatologii dziecięcej
    Prof. Dr. Norbert Krämer  (Niemcy)
  • Kliniczne implikacje zastosowania nowych technik i technologii (warsztat)
    W nowoczesnym leczeniu endodontycznym
    Dr. n med. Aleksandra Palatyńska Ulatowska
  • Layering Technique in a Cl IV restoration
    A complete guideline for Finishing & Polishing
    Warstwowa odbudowa ubytku klasy IV
    Kompletny przewodnik po wykańczaniu i polerowaniu
    Dr Adriano Teixeira (Brazylia)

Tydzień wcześniej, 15 maja Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie wraz z Polskim Towarzystwem Stomatologicznym przeprowadziła konferencję naukową online, podczas której uczestnicy zapoznali siê z faktami i mitami dotyczącymi medycznej marihuany, nowoczesnym spojrzeniem na problem leczenia resorpcji zewnętrznych, a także z zagadnieniem znieczulenia jako elementem terapii stomatologicznej.

Wszystkie kategorie