18 grudnia 2023

Dentystyczny przegląd prasy

Zapraszamy do lektury cotygodniowego przeglądu mediowego przygotowanego przez Komisję ds. Lekarzy Dentystów.

 

Dentystyczny przegląd prasy

Czy dentysta chcący zawrzeć kontrakt z NFZ może skorzystać z karty podatkowej? Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej odpowiada – tak. Możliwość ta jest jednak obwarowana pewnymi ograniczeniami, ale dla niektórych osób jest to dobra wiadomość.

— Więcej w infodent24.pl: Zawarcie kontraktu z NFZ. Czy przysługuje karta podatkowa?

 

 

Jak wygląda struktura demograficzna wewnątrz grupy zawodowej lekarzy-dentystów w Polsce? Nikogo na pewno nie zdziwi, że jest ona zdominowana przez kobiety (bo dentystki stanowią aż 75% tej grupy zawodowej), ale to nie wszystko co przygotował dla nas infodent24. Dalej w linku statystyki, których nie zna zdecydowana większość z nas.

— Więcej w infodent24.pl: Ilu dentystów leczy w Polsce

 

Najnowsza rezolucja przyjęta przez Parlament Europejski dotyczy utworzenia „europejska przestrzeń dotycząca zdrowia (EHDS)”. Zamiarem jest zintegrowanie danych zdrowotnych różnych państw i możliwość łatwego dostępu do informacji zarówno dla pacjentów i lekarzy. Do końca 2025 roku państwa członkowskie Unii Europejskiej powinny wdrożyć ten program.

— Więcej w dentonet.pl: PE: medycy będą mieli dostęp do danych pacjentów z zagranicy

 

13 grudnia bieżącego roku nowa minister zdrowia –  Izabela Leszczyna spotkała się z prezesem NIL. Na spotkaniu rozmawiano o systemie no-fault oraz o zamknięciu szkół szkolących medyków mimo negatywnej oceny Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Rozmowy będą kontynuowane. Nowa minister w planach ma również spotkanie z prezesem NFZ oraz krajowym konsultantem  ds. chorób zakaźnych.

— Więcej w dentonet.pl: Pierwsze spotkania i priorytety nowej minister zdrowia

 

Przegląd prasy przygotował lek. Marcin Gawęda

Tagi:

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie