17 stycznia 2024

Dentystyczny przegląd prasy

Zapraszamy do lektury cotygodniowego przeglądu mediowego przygotowanego przez Komisję ds. Lekarzy Dentystów.

 

Naczelna Izba Lekarska i Rzecznik Praw Pacjenta łączą siły w walce z samozwańczymi szarlatanami. Planowane jest powołanie zespołu do ustalenia wspólnej strategii i zasad współpracy. Celem jest walka z dezinformacją wśród pacjentów i ochrona ich przed stosowaniem niesprawdzonych, eksperymentalnych metod.

— Więcej w infodent24.pl:  Sojusz do walki z szarlatanami w medycynie 

 

Coraz więcej Polaków ma prywatne ubezpieczenie zdrowotne. W 2023 roku było to prawie 4,7 mln osób. Wzrost zainteresowania prywatnym ubezpieczeniem na przestrzeni 2022/2023 to wzrost o 34% a nominalnie obserwowany przyrost wartości w branży to 1,2 mld zł. Czy Polacy przestali ufać publicznemu ubezpieczycielowi?

— Więcej w dentonet.pl: Blisko 4,7 mln Polaków ma prywatne ubezpieczenie zdrowotne

 

W 2024 r. Ruszy program wakacji od składek dla przedsiębiorców. Zakład Ubezpieczeń Społecznych pokryje wartość składki w miesiącu wskazanym przez przedsiębiorcę – chodzi o „prawo do urlopu, w którym nie będą obciążeni składką ZUS” – podkreśla premier Donald Tusk. Szykowane są również zmiany w finansowaniu L4.

— Więcej w dentonet.pl: Wakacje od składek przez miesiąc, ZUS zapłaci L4 za pracownika

 

Przypominamy o profilaktyce zakażeń przy przypadkowych zakłuciach. Kazdy pracownik powinien jak najszybciej zgłosić zranienie pracodawy lub osobie do tego wyznaczonej. Osoba narażona na zakażenie zostanie objęta odpowiednią opieką taką jak między innymi: przeprowadzenie odpowiednich badań, szczepienia ochronne, leczenie poekspozycyjne.

— Więcej w infodent24.pl: Co po zakłuciu? Jak postępować w zgodzie z przepisami

 

Przegląd prasy przygotował lek. Marcin Gawęda

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie