27 marca 2024

Dentystyczny przegląd prasy

Zapraszamy do lektury cotygodniowego przeglądu mediowego przygotowanego przez Komisję ds. Lekarzy Dentystów.

 

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej

20 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej, w tym roku podhasłem zaproponowanym przez FDI „A happy month… is a happy body”. W ramach obchodów odbyła się konferencja PTS poruszająca problem otyłości, w Miesiącu Zdrowia Jamy Ustnej trwają również programy edukacyjne i zdrowotne skierowane do pacjentów, m.in. „Dziel się uśmiechem”, „Rozdajemy uśmiechy na zdrowie” czy „Polska mówi aaa”. Enel-med przedstawia wyniki przeprowadzonego w marcu b.r. badania dotyczącego satysfakcji z uzębienia u Polaków.

— Więcej w dentonet.pl: A Ty jak obchodzisz Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej?

 

XVII Międzynarodowa Konferencja Zachód-Wschód

Ruszyły zapisy na XVII edycję Międzynarodowej Konferencji Zachód-Wschód. Konferencja odbędzie się 26 kwietnia 2024 r. w Centrum Dydaktycznym WUM. Program obejmuje wykłady znamienitych polskich prelegentów, wykłady prelegentów z USA, Wielkiej Brytanii i Włoch, sesję plakatową oraz sesję referatową. Udział w konferencji współorganizowanej m.in. przez Komisję ds. Lekarzy Dentystów i OIL w Warszawie jest bezpłatny i zapewnia 8 punktów edukacyjnych.

— Więcej w infodent24.pl: XVII Konferencja Zachód – Wschód. Ruszyły zapisy

 

Propozycje zmian – specjalizacje i finansowanie kierunku lekarsko-dentystycznego

15.03.2024 r. odbyło się posiedzenie Rady ds. Rozwoju Stomatologii. Poruszono zagadnienie specjalizacji – zgłoszono propozycję zmiany w przyznawaniu punktów w postępowaniu kwalifikacyjnym nauczycielom akademickim, a także zaproponowano rezygnację z kursu atestacyjnego w przypadku specjalizacji trwających 3 lata. Zwrócono uwagę na finansowanie uczelni medycznych w kontekście odmienności programu kształcenia kierunku lekarsko-dentystycznego, a także złożoność leczenia stomatologicznego u pacjentów przyjmowanych w klinikach uniwersyteckich, przekładającą się na wysokie koszty terapii i wynikającą z tego konieczność zmiany finansowania NFZ.

— Więcej w infodent24.pl: Będą zmiany w zakresie specjalizacji lekarzy i lekarzy dentystów?

 

Zmiany dla przedsiębiorców – 93% zyska

Nowe zasady obliczania składki zdrowotnej dla przedsiębiorców wejdą w życie 1 stycznia 2025 r. Przy wyliczaniu składki znaczenie będzie miała płaca minimalna. Wprowadzony zostanie również urlop dla przedsiębiorców – w jednym wybranym miesiącu w roku przedsiębiorca będzie mógł być zwolniony z opłacenia składek na ubezpieczenie społeczne, Fundusz Pracy i Fundusz Solidarnościowy

— Więcej w dentonet.pl: Będą zmiany w składce zdrowotnej i urlop od ZUS-u dla przedsiębiorców

 

Przegląd prasy przygotował lek. Anna Prawdzik

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie