27 marca 2015

Na zjeździe lekarzy o pakiecie onkologicznym w realnym życiu

Pakiet onkologiczny w praktyce – to jeden z tematów obrad XXXV Okręgowego Zjazdu Lekarzy OIL w Warszawie.

Głos w tej debacie zapowiedzieli praktycy: prof. Danuta Perek z Centrum Zdrowia Dziecka, prof. Wiesław Jędrzejczak z Katedry i Kliniki Hematologii, Onkologii i Chorób Wewnętrznych CSK WUM oraz prof. Tadeusz Pieńkowski z Europejskiego Centrum  Zdrowia w Otwocku, a także przedstawiciel płatnika – dyrektor Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Filip Nowak.

Zjazd ma charakter budżetowo-sprawozdawczy. Pod głosowanie zostanie poddany m.in. projekt budżetu Izby na rok 2015. Jest w nim pewna nowość – 200 tys. zł na szkolenia dla lekarzy i lekarzy dentystów organizowane lub współorganizowane przez Izbę. Do tej pory Izba na ten cel nie przeznaczała takich kwot.

Zjazd rozpocznie się rano 28 marca.

jw

Wszystkie kategorie