6 lutego 2018

Lista 100 – przedstawiciele OIL w Warszawie i osoby współpracujące z naszą Izbą wśród wyróżnionych

Lista-100-Pulsu-Medycyny-2017Na przygotowywanej przez redakcję „Pulsu Medycyny” 15 edycji Listy Stu najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie pierwsze miejsce zajął prof. dr hab. n. med. Wiesław Wiktor Jędrzejczak, kierownik Katedry i Kliniki Hematologii, Onkologii i Chorób Wewnętrznych WUM, konsultant krajowy w dziedzinie hematologii, zaś w czwartej edycji Listy Stu najbardziej wpływowych osób w polskim systemie ochrony zdrowia na czele znalazł się Andrzej Jacyna, pełniący obowiązki prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.

Na liście nie zabrakło przedstawicieli samorządu lekarskiego, w tym Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie. Wśród 100 osób mających największy wpływ na kształtowanie polskiego systemu ochrony zdrowia, znalazł się Andrzej Sawoni, Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie, wiceprezes naszej Izby i zarazem wiceprezes Naczelnej Izby Lekarskiej, prof. Romuald Krajewski.

Wśród osób, które znalazły się w setce postaci ważnych dla systemu ochrony zdrowia znalazła się dr Małgorzata Gałązka-Sobotka, m. in. dyrektor Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego oraz Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia, wiceprzewodnicząca rady Narodowego Funduszu Zdrowia, uczestnicząca w pracach Zespołu d.s. Studiów Strategicznych Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie.

Na tej liście znalazł się również Łukasz Jankowski, wiceprzewodniczący Porozumienia Rezydentów OZZL, lekarz rezydent nefrologii, a zarazem członek Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie oraz Jarosław Biliński, wiceprzewodniczący Porozumienia Rezydentów OZZL, lekarz rezydent hematologii, doktorant I Wydziału Lekarskiego WUM i Krzysztof Hałabuz, przewodniczący Porozumienia Rezydentów OZZL, lekarz rezydent chirurgii ogólnej, obaj będący delegatami na Okręgowy Zjazd Lekarzy w Warszawie kadencji 2018-2022.

Lista 100 w obu kategoriach dostępna jest na stronach „Pulsu Medycyny”.

dim

Tagi: