26 października 2022

Trening balintowski: „Wstyd w relacji lekarz-pacjent”

W relacji lekarz-pacjent wstyd nierzadko jest obecny. Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie zaprasza na kolejne wydarzenie z cyklu treningów balintowskich. Tym razem spotkanie będzie poświęcone analizie i omówieniu niezręcznych sytuacji w codziennej pracy lekarza z pacjentem. Zapraszamy 5 listopada do siedziby izby.

Badanie pacjenta wymaga od lekarza ogromnej empatii i delikatności. Jest to moment, w którym pojawia się wiele emocji, również takich jak wstyd i niepewność. Jak sobie z nimi poradzić? Czasem w trakcie pozornie rutynowych okoliczności, jak przeprowadzenie wywiadu pacjent ujawnia nam intymne fakty ze swojego życia. Jak radzić sobie z uczuciem wstydu? Co może mam  pomóc, gdy doświadczamy tego uczucia w kontakcie z pacjentem i jak pomóc pacjentowi, by mimo krępujących okoliczności zachował poczucie godności i podmiotowości. To m.in. zagadnienia, które podczas treningu poruszą z uczestnikami certyfikowani liderzy grup Balinta: dr hab. n. med. Joanna Pazik, lekarz i mgr Anna Rudecka, psychoterapeuta.

Rejestracja zamknięta

Spotkanie planowane na 5 listopada zostało odwołane (grupa I i II)

Wszystkie kategorie