29 marca 2014

Bo to bal był nad bale!

Gala przyjaciół Fundacji Pro Seniore
Bale charytatywne Fundacji Lekarskiej Pro Seniore na stałe zapisały się w kalendarzu karnawałowych wydarzeń stolicy. Siódma Gala Przyjaciół Fundacji Pro Seniore miała miejsce w hotelu Marriott w Warszawie.

8 lutego br. już po raz siódmy grono osób związanych z medycyną i ich przyjaciół oddało się szampańskiej zabawie. Tradycyjnie organizatorzy zapewnili moc wrażeń. Wieczór poprowadził Jacek Borkowski. Organizatorzy balu – prezes Fundacji Pro Seniore Andrzej Surowiecki oraz prezes ORL w Warszawie Andrzej Sawoni, podziękowali gościom za współpracę z Okręgową Izbą Lekarską i fundacją. Medal im. dr. Jerzego Moskwy otrzymał prezes firmy Mokpol Sylwester Cerański. Tytuł Benevolenti (łaskawcy, życzliwemu) przyznano przyjacielowi i donatorowi fundacji, mec. Krzysztofowi Czeszejko-Sochackiemu.
Galę uświetniły występy: zespołu Żuki, Agnieszki Babicz, która wystąpiła w repertuarze z najsłynniejszych musicali, oraz Joachima Perlika, który przypomniał najpiękniejsze polskie piosenki. W nostalgiczną podróż w czasie do lat 20. i 30. XX w. zabrało gości trio Bardotki. Huczna zabawa trwała do świtu!

Galom Fundacji Pro Seniore przyświeca również szczytny cel. Dochód uzyskany z imprez przeznaczany jest na działalność statutową fundacji. Corocznie dofinansowujemy turnusy rehabilitacyjne emerytowanym lekarzom oraz zakupujemy sprzęt rehabilitacyjny potrzebującym. Pozyskaniu środków na te cele służyła zorganizowana na gali loteria fantowa oraz licytacja przedmiotów przekazanych przez darczyńców fundacji. W tym roku po raz kolejny działania Pro Seniore wsparła Pierwsza Dama Anna Komorowska oraz marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. Podczas loterii wydarzyło się coś wyjątkowego. Jeden z gości – Michał Bielecki, wykazał się ogromnym sercem i humorem, gdyż wykupił wszystkie losy, a następnie przekazał je organizatorom w celu umożliwienia udziału w losowaniu innym uczestnikom balu. Więcej: http://www.proseniore.pl.

Agnieszka Surowiecka