10 września 2019

Posłuchać, zobaczyć…

Malarstwo XX w.

Na wystawę „Widoczne Niewidoczne” składają się dzieła rzadko pokazywane i w większości przechowywane w muzealnych magazynach. Zaprezentowano 143 obrazy ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie, m.in. prace: Zdzisława Beksińskiego, Bronisława W. Linkego, Romana Opałki, Ewy Kuryluk, Tamary Łempickiej, Jana Cybisa. Wystawę można oglądać do 1 grudnia.

www.mnw.art.pl

Lądowanie na Księżycu

20 lipca minęło 50 lat od momentu, gdy Neil Armstrong postawił stopę na Księżycu. Wystawa „Zdobyć Księżyc” w Domu Spotkań z Historią przedstawia fotograficzny zapis „wielkiego skoku dla ludzkości”. Zdjęcia z archiwów NASA obrazują nie tylko eksplorację Księżyca, ale również proces, który do niej doprowadził. Ekspozycja otwarta do 6 października.

www.dsh.waw.pl

Muzyczna podróż    

  1. Szalone Dni Muzyki odbędą się pod hasłem „Kartki z podróży”. W bogatym programie znajdą się utwory kompozytorów, którzy czerpali artystyczną inspirację, zmieniając miejsca pobytu i poznając odmienne kultury. Słuchacze wyruszą w muzyczną podróż z dziełami Mozarta, Liszta, Chopina, Bartóka, Gershwina, Glinki, Borodina i Saint-Saënsa. Festiwal potrwa od 26 do 29 września, koncertów można będzie posłuchać w siedzibie Sinfonii Varsovii i w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej.

www.szalonednimuzyki.pl

Dürer-Lebenstein-Majka

Wystawa prezentuje trzy cykle ilustracji do Apokalipsy św. Jana, powstałe w różnych czasach i okolicznościach. Ich autorami są Albrecht Dürer (1471–1528), niemiecki malarz i rysownik epoki renesansu, oraz polscy artyści Jan Lebenstein (1930–1999) i Artur Majka (ur. 1967). Zestawienie prac pozwala dostrzec różnorodność interpretacji biblijnego tematu i środków artystycznego wyrazu, ale również kulturową wspólnotę twórców. Ekspozycję w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej można oglądać do 29 września.

www.maw.art.pl                                                      ach

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum