11 marca 2020

Apel Prezydium ORL do centralnych władz publicznych w sprawie dramatycznych niedoborów środków ochrony osobistej

APEL
PREZYDIUM OKRĘGOWEJ RADY LEKARSKIEJ W WARSZAWIE
Z DNIA 11 MARCA 2020 R.

W związku z napływającymi do naszej Izby sygnałami dotyczącymi dramatycznych niedoborów środków ochrony osobistej dla pracowników ochrony zdrowia, wobec aktualnej sytuacji epidemiologicznej, apelujemy do centralnych władz publicznych o podjęcie natychmiastowych działań mających na celu uzupełnienie braków, przede wszystkim w zakresie jednorazowych masek chirurgicznych, fartuchów/kombinezonów, rękawic ochronnych i testów diagnostycznych spełniających standardy opisane w instrukcji Światowej Organizacji Zdrowia.

Mając świadomość ram prawnych, ograniczających działania samorządu zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów, wynikających z zapisów ustawy z dnia 2 grudnia 2009 r. o izbach lekarskich i jednocześnie postrzegając izbę lekarską, jako kanał ułatwiający komunikację pomiędzy Ministerstwem Zdrowia a lekarzami, deklarujemy nasze wsparcie w organizacji dystrybucji uzyskanych materiałów.

Wszystkie kategorie