13 grudnia 2023

#WspólneŚwięta w szpitalu – briefing prasowy 14 grudnia

14 grudnia o godz. 12.00 zapraszamy na briefing prasowy – tym razem w szpitalu – w ramach kampanii społecznej Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie #WspólneŚwięta. Celem kampanii jest uwrażliwienie społeczeństwa na samotność seniorów porzucanych na święta w szpitalu oraz poruszenie problemów systemowych związanych z opieką nad osobami starszymi.

W kampanię #WspólneŚwięta włączył się m.in. Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus UCK WUM. W Klinice Medycyny Transplantacyjnej, Nefrologii i Chorób Wewnętrznych przy ul. Lindleya 4 w Warszawie organizujemy kolejne spotkanie z dziennikarzami, wpisujące się w kampanię #WspólneŚwięta.

W briefingu prasowym wezmą udział:

• lek. Piotr Pawliszak – prezes ORL w Warszawie
  •  dr n. med. Olga Rostkowska – wiceprezes ORL w Warszawie, członek zespołu kliniki
  • lek. Łukasz Jankowski – prezes NRL w Warszawie, członek zespołu kliniki
  • prof. dr hab. n. med. Magdalena Durlik – ordynator i kierownik Kliniki Medycyny Transplantacyjnej, Nefrologii i Chorób Wewnętrznych
  • Paweł Łęgosz – zastępca dyrektora ds. lecznictwa

Kampanię rozpoczęliśmy 7 grudnia – premierą spotu ,,Samotność nie jest prezentem” oraz debatą ekspercką. Relacja, wideo, spot i plakat dostępne są na naszej stronie internetowej: https://izba-lekarska.pl/monitor-lekarski/relacja-z-konferencji-prasowej-wspolneswieta/

Tym razem, z uwagi na warunki szpitalne, nie planujemy transmisji konferencji. Dziennikarzy serdecznie zapraszamy do bezpośredniego udziału i prosimy o potwierdzenie obecności do 13 grudnia do godz. 15.00: konferencja@oilwaw.org.pl W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu.

Wszystkie kategorie