19 czerwca 2024

Porozumienie o współpracy OIL w Warszawie z Fundacją „Nie Widać po Mnie”

Dokument podpisano 19 czerwca 2024 r. W wydarzeniu uczestniczyli: Urszula Szybowicz, założycielka i prezes Fundacji „Nie Widać po Mnie”, Artur Drobniak, prezes ORL w Warszawie, a także Magdalena Flaga-Łuczkiewicz, pełnomocnik ds. zdrowia lekarzy i lekarzy dentystów izby. Oto główne założenia porozumienia i profity dla lekarzy i lekarzy dentystów, członków OIL w Warszawie.

 

Fundacja „Nie Widać po Mnie” prowadzi szeroko pojętą edukację w zakresie zdrowia psychicznego m.in. dla dzieci, rodziców, osób starszych, placówek oświatowych i ochrony zdrowia. Współpracuje z instytucjami państwowymi i samorządowymi, uczelniami wyższymi, organizacjami pozarządowymi, a w szczególności z osobami i instytucjami, które są świadome, jak ważne jest zdrowie psychiczne każdego z nas.

– Współpraca z Fundacją „Nie Widać po Mnie” poszerza prowadzone przez izbę działania pomocy psychologicznej dla lekarzy i lekarzy dentystów dotkniętych różnymi problemami. Gwarantuje nieodpłatne wsparcie psychologiczne dla członków samorządu lekarskiego w Warszawie. Wierzymy, że zakres działań izby w tym kierunku będzie jeszcze poszerzany i bardziej dostępny – podsumował Artur Drobniak, prezes ORL w Warszawie.

Główne filary współpracy

Prezes fundacji „Nie Widać po Mnie” zaznaczyła, że w ramach współpracy OIL w Warszawie będą dostępne dla członków izby programy oferowane przez samą fundację.

– Jeśli chodzi o współdziałanie z OIL w Warszawie, to mogę zapewnić, że Fundacja „Nie Widać po Mnie” będzie wzmacniać i wspierać OIL oraz pełnomocnika ds. zdrowia lekarzy i lekarzy dentystów izby, czyli dr Magdalenę Flagę-Łuczkiewicz, w rozwoju i poszerzaniu oferty wsparcia psychologicznego lekarzy izby – powiedziała po podpisaniu porozumienia Urszula Szybowicz, założycielka i prezes fundacji, dyrektor operacyjny Polskiej Federacji Szpitali, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Koordynowanej Ochrony Zdrowia.

 

 

Od początku swojej działalności prowadzi ona projekt „Wsparcie dla medyka WySPA”. W jego ramach wszystkie zawody medyczne, w tym przede wszystkim lekarze, mogą skorzystać z konsultacji psychologicznych, które odbywają się w formie online, stacjonarnej bądź także w formie rozmowy na czacie ze specjalistą fundacji.

– Mamy psychologów, psychoterapeutów i psychiatrów rozlokowanych w całej Polsce. To oznacza, że lekarze z Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie niemieszkający w stolicy też będą mieli możliwość skorzystania z tej pomocy – np. stacjonarnie w Radomiu czy Siedlcach – wyjaśniła Urszula Szybowicz.

Benefity dla lekarzy. Co członkom OIL w Warszawie oferuje fundacja?

  • 15 bezpłatnych indywidualnych spotkań terapeutycznych dla lekarzy seniorów – program wsparcia psychologicznego w ramach przeciwdziałania zaburzeniom depresyjnym wśród osób starszych po 60. roku życia. Mogą z niego skorzystać lekarze seniorzy, którzy zgłoszą się do fundacji. Będą mieli wykonane badania i testy diagnostyczne w kierunku depresji. Program ma być realizowany do końca 2025 roku;
  • do 25 sesji terapeutycznych dla nastolatków (w wieku 12-21 lat), dzieci lekarzy OIL w Warszawie. W ramach programu przeznaczonego dla nich – będą mieli dostęp do leczenia zaburzeń depresyjnych, które rozpoczynają się diagnozą z wykorzystaniem testów psychologicznych. Program będzie realizowany do końca 2024 roku;
  • dodatkowo fundacja prowadzi także badania związane z oceną stanu zdrowia medyków – obejmują one szerokie badanie dotyczące wypalenia zawodowego, jak również ocenę stanu zdrowia psychicznego z rozpoznaniem uwarunkowań wynikających z pracy i innych determinujących zdrowie lekarzy.

Jak podkreśla Urszula Szybowicz, to będzie pierwsze tak szerokie badanie.

 


Pełnomocnik ds. Zdrowia Lekarzy i Lekarzy Dentystów OIL w Warszawie 
Więcej informacji o benefitach dla lekarzy w ramach składki

 

Tagi: ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie