Ładysław Nekanda – Trepka

b. Nekanda - Trepka Ł.

Ładysław Nekanda – Trepka – wychowanek Liceum Ogólnokształcącego nr VI im. Tadeusza Rejtana w Warszawie i 1. Warszawskiej Drużyny Harcerzy „Czarnej Jedynki”. Ukończył wydział lekarski Akademii Medycznej w Warszawie w 1969 r., jednocześnie ukończył 8 semestrów Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Zawodowo związany z warszawską służbą zdrowia i medycyną sportową.

• 1970-1978 – Szpital Praski: stażysta, asystent i starszy asystent IV oddziału chirurgicznego Szpitala Praskiego; 1979-2013 – lekarz dyżurny i chirurg SOR.
  • 1970-1985 – Centralna Poradnia Sportowo-Lekarska w Warszawie: lekarz kadry olimpijskiej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
  • 1998-2001 – pracował w Ministerstwie Zdrowia jako doradca Podsekretarza Stanu i radca ministra w Departamencie Nauki i Kadr Medycznych, gdzie uczestniczył w reformowaniu systemu kształcenia podyplomowego lekarzy.
  • 1962-1982 działacz Akademickiego Związku Sportowego (Klub Uczelniany AM, Zarząd Środowiskowy AZS Warszawa, Główna Komisja Rewizyjna).
  • 1990-1997 i 2005-2009 członek Komisji ds. Zwalczania Dopingu w Sporcie przy Komitecie Kultury Fizycznej i Sportu oraz Ministerstwie Sportu. Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej od 1970 r., gdzie pełnił szereg funkcji.
  • Członek Komitetu Organizacyjnego Izb Lekarskich.
  • Od 1989 członek ORL w Warszawie i Naczelnej Rady Lekarskiej.

Pochodzi z wielopokoleniowej rodziny lekarskiej, żona Anita – lekarz specjalista gastroenterologii, dwoje dzieci (córka również jest lekarzem), pięcioro wnucząt.
Zainteresowania: muzyka poważna, sport (narciarstwo, turystyka górska), prawo medyczne, ustawiczne doskonalenie zawodowe.

Izba lekarska OIL w Warszawie
Funkcje Naczelna Izba Lekarska

• delegat na Krajowy Zjazd Lekarzy II-VII kadencji
  • członek Naczelnej Rady Lekarskiej II-VII kadencji
  • przewodniczący Krajowej Komisji Wyborczej III-V i VII kadencji
  • przewodniczący Komisji Organizacyjnej NRL II-VII kadencji
  • członek Komisji Kształcenia Medycznego III-VI kadencji

Okręgowa Izba Lekarska

• delegat na Okręgowy Zjazd Lekarzy I-VII kadencji
  • członek Okręgowej Rady Lekarskiej I-VII kadencji
  • przewodniczący Okręgowej Komisji Wyborczej VII kadencji
  • członek Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej I-II, IV-VII kadencji
  • sekretarz Okręgowej Rady Lekarskiej V-VI kadencji
  • zastępca sekretarza Okręgowej Rady Lekarskiej IV i VII kadencji
  • przewodniczący komisji rejestracji i prawa wykonywania zawodu I-II i IV-VII kadencji
  • przewodniczący komisji ds. stażu podyplomowego VII kadencji
    członek komisji legislacyjnej III-VII kadencji
Tytuł zawodowy lekarz
Specjalizacja medycyna sportowa (II st.), chirurgia ogólna (I st.)
Kontakt sekretarz@oilwaw.org.pl