5 grudnia 2023

7 grudnia – konferencja prasowa, start kampanii #WspólneŚwięta

Konferencję rozpocznie pokaz spotu promującego naszą kampanię społeczną, której celem jest uwrażliwienie społeczeństwa na samotność seniorów porzucanych na święta w szpitalu oraz poruszenie problemów systemowych związanych z opieką nad osobami starszymi.

Punktem wyjścia dla debaty i samej kampanii jest zjawisko wykorzystywania szpitala przez rodziny osób starszych, jako miejsca, gdzie senior może ,,przeczekać” święta, tak by nie był wtedy obciążeniem dla swojej rodziny.

Konferencja skupi się nie na ocenianiu rodzin, a na motywacjach części z nich, leżących m.in. w organizacji systemu opieki długoterminowej i wynikających z braku zewnętrznego wsparcia.

W konferencji udział wezmą:

• lek. Piotr Pawliszak – prezes ORL w Warszawie
  • dr n. med. Tomasz Imiela – wiceprezes ORL w Warszawie
  • dr n. med. Marek Stopiński – konsultant wojewódzki ds. chorób wewnętrznych
  • dr Maria Libura – przewodniczącą Zespołu ds. Studiów Strategicznych OIL w Warszawie
  • Marzanna Bieńkowska – Zastępca Dyrektora Departamentu Współpracy w Biurze Rzecznika Praw Pacjenta
  • Anna Kozieł – ekspert The World Bank Group, Przedstawiciel Polskiej Federacji Szpitali

Wszystkie kategorie