23 stycznia 2017

„Wiersze takie sobie i inne” – spotkanie autorskie z Bohdanem Jakubowskim

Miło nam powiadomić, że w środę, 25. stycznia 2017 r. o godz. 16.00 odbędzie się w Klubie Lekarza, przy ul. Raszyńskiej 54, spotkanie autorskie z Bohdanem Jakubowskim pt. „Wiersze takie sobie i inne”. Oprawę muzyczną przygotował Marek Tomczak.

Bohdan Jakubowski, ur. w  1932 r. w Warszawie to absolwent Wydz. Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Po studiach pracował pięć lat w Maroku, tam ukończył 4-letni kurs języka francuskiego. Po powrocie do kraju przez ponad 18 lat tłumaczył francuskie teksty techniczne i redagował Biuletyn Informacyjny, prezentujący nowości francuskiej nauki i techniki. Za zasługi w propagowaniu osiągnięć francuskiej myśli naukowej i technicznej został uhonorowany przez rząd Republiki Francji – Kawalerskim Orderem Zasługi.

Na podstawie wspomnień z pobytu w Maroku napisał opowiadanie „Zegarek”, które otrzymało pierwszą nagrodę w konkursie literackim ogłoszonym przez Program I Polskiego Radia. Publikował też w miesięczniku „Poznaj Świat”. Będąc już na emeryturze , zainspirowany twórczością poetycką Hanny Łochockiej  (jest jej siostrzeńcem) – zaczął zapisywać swoje wiersze i wierszyki takie sobie i inne, których znakomita większość wypełniła trzy tomiki „Wierszy takich sobie i innych”, noszących podtytuły „Nasza współczesność” ,”Igraszki słowne” oraz „Między nami zwierzętami” .

dim

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie