7 listopada 2016

Konferencja i konkurs Galien Polska

Stawiamy na innowacje, także w dziedzinie łączenia medycyny z biznesem. Dlatego Okręgowa Izba Lekarska zgodziła się zostać partnerem konferencji Galien Summit, towarzyszącej finałowi tegorocznej edycji Prix Galien Polska, która odbędzie się 16. listopada 2016 r. w warszawskim hotelu Hilton.

Organizatorzy wydarzenia chcą, aby dawało ono gotowe rozwiązania i było miejscem spotkań innowatorów z inwestorami. Galien Summit działające duchu Prix Galien ma być wsparciem dla inicjatyw rządowych, międzynarodowych, katalizatorem innowacji nauki polskiej.

Prix-Galien

Konkurs Prix Galien powstał 46 lat temu we Francji jako odpowiedź na brak odpowiedniej kategorii (nagradzającej innowacyjność w farmacji) w Nagrodzie Nobla. Obecnie konkurs dynamicznie zmienia swoja formułę dostosowując się do potrzeb rynku, tworząc nowe kategorie i rozszerzając się na kolejne kraje. Dziś gości w szesnastu krajach na świecie i może się pochwalić rekomendacjami najbardziej wpływowych osób na świecie m.in. Baracka Obamy, François Hollande, Billa Clintona czy Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki-Moona.

Wykład inauguracyjny podczas Galien Summit poprowadzi Pan Wojciech Matusewicz, prezes Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Zapowiadane tematy konferencji to m. in.:

• definicja innowacji w ochronie zdrowia,
  • wpływ innowacyjnych terapii na budżet płatnika i finanse państwa,
  • rola innowacyjnego przemysłu farmaceutycznego w budowaniu gospodarki opartej na wiedzy,
    inicjatywy w zakresie leków innowacyjnych (IMI) czyli jak skutecznie łączyć biznes
    z medycyną,
  • pułapki przy podpisywaniu umów Start-up, na co powinni uważać inwestorzy oraz na co powinni uważać naukowcy,
  • najlepsze modele współpracy pomiędzy biznesem, ośrodkami naukowymi i funduszami venture capital w ramach programów finansowania badań – główne bariery inwestycyjne związane z wyceną kapitału intelektualnego,
  • jak skutecznie zbudować start-up – od pomysłu do pieniędzy,
  • innowacje w procesie kształcenia,
  • możliwości pracy badawczej w Polsce,
  • co zrobić, aby innowacje przekuć na sukces w biznesie

… oraz wiele istotnych zagadnień pozwalających odpowiedzieć na pytanie jak połączyć medycynę z biznesem.

Wszystkie kategorie