28 marca 2019

Jeden spacer po Warszawie i… wiesz więcej o realiach ochrony zdrowia

W niektórych miastach pojawiły się billboardy zwracające rządzącym uwagę na problemy służby zdrowia. To jest smutna codzienność pracowników tego systemu, codzienność pacjentów.

„Lekarze przypominają, że są przemęczeni, wypaleni zawodowo, przez co bywają niemili dla pacjenta. Nikt nie ma jednak świadomości z czego to zazwyczaj wynika i z czym muszą się zmagać ze strony pacjentów i własnych placówek ochrony zdrowia. Fatalna organizacja pracy, brak miejsc dla pacjentów, brak środków. Mogą liczyć na słuszne wysokie oczekiwania pacjentów, ale nie mogą liczyć na żadne wsparcie tych, którzy zarządzają ich pracą i systemem ochrony zdrowia”

Zdjęcia Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie im. prof. Jana Nielubowicza kampanii „NIE dla poniżania w ochronie zdrowia” Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy.

Źródło: WPROST.

Tagi: ,