10 marca 2021

33. miejsce prezesa ORL w Warszawie na Liście Stu 2020

33. miejsce prezesa Łukasza Jankowskiego i kierowanej przez niego OIL w Warszawie na Liście Stu 2020 „Pulsu Medycyny”, czyli zestawienia osób mających wpływ na polski system ochrony zdrowia.

W minionym roku Łukasz Jankowski wraz z izbowym zespołem przygotowali i wdrożyli kompleksową pomoc dla lekarzy członków OIL w Warszawie już od pierwszych dni epidemii: zapewnili środki ochrony indywidualnej (w tym wsparcie społecznej akcji „Bohater w masce”), ułatwili dostęp do testów, zorganizowali mieszkania na czas izolacji lub kwarantanny, pomoc prawną, psychologiczną i finansową, tj. odszkodowania dla chorych na COVID-19 lekarzy.

Prezes Łukasz Jankowski, to jeden z najczęściej zabierających głos w mediach lekarzy praktyków w imieniu środowiska lekarskiego, w sprawach dotyczących pierwszej linii frontu walki z epidemią oraz w kwestiach problemów i rozwiązań systemowych w ochronie zdrowia. Organizator wrześniowej kampanii społecznej #NIEZAPOMINAJ, zwracającej uwagę na pogłębiający się problem braku dostępu do leczenia dla pacjentów chorych na inne niż COVID-19 choroby. Skutecznie reagował na szkodliwe dla lekarzy i pacjentów projektowane zmiany w prawie dotyczące m.in. błędnego kierowania części lekarzy do pracy przy zwalczaniu epidemii, zaostrzenia kar za nieumyślne błędy medyczne i no fault. Stworzył przestrzeń dla kandydatów na urząd Prezydenta RP do merytorycznej dyskusji na najważniejszy dla polskiego społeczeństwa temat w 2020 roku, czyli ochrony zdrowia. Ponadto w imieniu samorządu reagował, gdy np. w kampanii wyborczej promowane były postawy antyzdrowotne.

Kierowana przez niego Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie wielokrotnie interweniowała w sprawach dotyczących łamania prawa wobec lekarzy. Jednym z priorytetów dla Łukasza Jankowskiego są działania na rzecz poprawy warunków leczenia chorych w Polsce.

Tagi: ,

Wszystkie kategorie