10 sierpnia 2021

„Polki w medycynie” – zapisy na konferencję

11 września odbędzie się pierwsza konferencja „Polki w medycynie”, współorganizowana przez Okręgową Izbę Lekarską w Warszawie. To realizacja pomysłu grupy lekarek tworzących inicjatywę „Polki w medycynie”. Wydarzenie jest skierowane do kobiet pracujących w ochronie zdrowia. By zapisać się (przewidujemy formułę online oraz udział stacjonarny w siedzibie izby), należy wypełnić formularz na naszej stronie internetowej.

Celem konferencji jest wsparcie kobiet pracujących w zawodach medycznych oraz identyfikacja problemów, z jakimi mierzą się w codziennej pracy. Planujemy poruszyć temat rozwoju kariery w medycynie, przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu, a także wyzwań związanych z pogodzeniem obowiązków domowych i życia zawodowego. Poprzez dzielenie się doświadczeniami, współpracę oraz wymianę pomysłów pragniemy ulepszyć środowisko pracy kobiet.

Konferencja odbędzie się 11 września o godzinie 10 w siedzibie Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie przy ulicy Puławskiej 18. Do udziału stacjonarnie zapraszamy lekarki z OIL w Warszawie (liczba miejsc ograniczona), uczestnictwo online jest natomiast otwarte dla wszystkich przedstawicielek zawodów medycznych.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

REJESTRACJA

Tematyka konferencji:

• Jakie wyzwania stoją przed kobietami w medycynie w Polsce?
  • Kariera a życie rodzinne – czy trudno jest wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim?
  • Jak najlepiej pokierować swoją karierą? Plusy szkoleń zagranicą.
  • Jak porozumiewać się w zespole medycznym? Wyzwania komunikacji.
  • Wypalenie zawodowe – czy to mnie dotyczy? Jak temu przeciwdziałać?
  • Budowanie wzajemnego wsparcia wśród kobiet w zawodach medycznych – wsparcie a nie rywalizacja.

Program:

POLKI W MEDYCYNIE

Jak wspierać kobiety w medycynie? Małgorzata Osmola, lekarka.

Jak kierować kliniką: leczenie, dydaktyka i nauka. Czy kobiety w świecie medycznym są od brudnej roboty? Beata Tarnacka, profesorka.

Specjalizacje zabiegowe. Czy warto się w nie angażować? Małgorzata Nowosad, chirurżka.

Medycyna i biznes. Czy da się to połączyć? Ligia Kornowska, lekarka i bizneswoman.

Szkolenie za granicą. Jak to zrobić? Anna Kotlińska, położna.

MIEJSCE PRACY DOBRE DLA KOBIETY

Jakie powinno być miejsce pracy dobre dla kobiety? Klaudia Gutowska, lekarka.

Uwielbiam to, co robię, ale jak się nie wypalić? Magdalena Flaga-Łuczkiewicz, psychiatra.

Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim. Agata Malenda, lekarka.

Komunikacja. Jak dojść do porozumienia w zespole medycznym? Ilona Stankiewicz, psycholożka.

Bombonierki i nawyki żywieniowe medyczek. Justyna Wąsik, dietetyczka.

Medyczka w świecie paragrafów. Prawo pracownicze i macierzyństwo w szpitalnych warunkach. Karolina Podsiadły-Gęsikowska i Aleksandra Powierża, prawniczki.

WARSZTATY 14:00-16:00

Dbam o siebie, czyli jak przygotować wartościowy posiłek na dyżur. Alicja Baska, lekarka.

Mleko jest dla wszystkich, czyli co medyczka, a co matka powinna wiedzieć o laktacji. Anna Kotlińska, położna.

Bądź zdrowsza. Pomiar składu ciała. Justyna Wąsik, dietetyczka.

Zadbaj o swoje zdrowie. USG piersi.

Kontakt dla mediów:

Klaudia Gutowska, klaudia@polkiwmedycynie.pl, tel. 606 334 144.

Renata Jeziółkowska, rzecznik OIL w Warszawie, r.jeziolkowska@oilwaw.org.pl, tel. 660 679 737.

Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku poświęconego konferencji oraz strony internetowej „Polek w medycynie”.

Tagi: , ,

Wszystkie kategorie