14 grudnia 2018

Święty Mikołaj w Izbie

Moc mikołajkowych atrakcji

Cóż to był za dzień. Pełen dziecięcego gwaru, radości i uśmiechów. Mieniący się światełkami i błyszczący choinkowymi ozdobami. W grudniową sobotę siedziba Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie zmieniła się w miejsce mikołajkowych zabaw i niespodzianek dla dzieci i towarzyszących im opiekunów.

FOTORELACJA

W świątecznie udekorowanych salach, w których na co dzień toczą się prace związane z działalnością samorządu lekarskiego, rozgościła się świta Świętego Mikołaja. Przygotowano mnóstwo atrakcji. Można było dekorować pierniki i ozdabiać bombki, a także spróbować własnych sił w pracowni świątecznych stroików. Dla maluchów został zorganizowany kukiełkowy pokaz teatrzyku Skarpetkowy Ding Dong. Działała pracownia pisania listów do Świętego Mikołaja. Miłośnicy wirtualnej rzeczywistości, korzystając z konsoli do gier, brali udział np. w zawodach narciarskich i innych rywalizacjach sprawnościowych. Ci, którzy wolą gry tradycyjne, wybierali kącik z planszówkami, w którym można było rozegrać również partię szachów. Dzieci słuchały bajek, a najmłodsze wypoczywały na matach lub spały w objęciach rodziców. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się fotobudka, do zdjęć pozowały całe rodziny. Do mikołajowej kompanii dołączył zielony tyranozaur, znany już niektórym z innych izbowych imprez. Tym razem w czerwonej czapce, z nieodłączną szczoteczką do zębów, został przez dzieci otoczony serdeczną opieką stomatologiczną – znalazło się wielu chętnych do czyszczenia jego ostrych zębów.

Oczywiście nie zabrakło Świętego Mikołaja. Wraz z małymi gośćmi pozował do zdjęć. Towarzyszyli mu i z powodzeniem zachęcali dzieci do aktywnej zabawy Śnieżynka i Elf.

Wszystkie dzieci, i młodsze, i starsze, otrzymały upominki. W rolę pomocników Świętego Mikołaja wcielili się i znakomicie wywiązali z obowiązków pracownicy Biura OIL w Warszawie. Nad całością czuwała dyrektor Anna Ścibisz.

ach / Puls

P.S. Podobno 8 grudnia 2018 r. reniferowy zaprzęg Świętego Mikołaja był kilkakrotnie widziany w okolicach izby. Niestety, nie dysponujemy materiałem zdjęciowym…

Tagi: ,

Wszystkie kategorie