10 listopada 2017

Medicantus – Chór Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie bierze udział udział w III Festiwalu Chórów Lekarskich

Medicantus – Chór Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie po raz kolejny weźmie udział w III Festiwalu Chórów Lekarskich, który odbywa się w dniach 9-11 listopada 2017 w Gnieźnie oraz w Trzemesznie.
Festiwal Chórów Lekarskich to wspaniałe wydarzenie. Już po raz trzeci lekarze propagują muzykę klasyczną i chóralną. 220 śpiewających lekarzy weźmie udział w koncertach, wykładach i warsztatach muzycznych a gościem specjalnym będzie Bułgarski Chór Lekarzy Rodina.
Koncert finałowy to wspaniałe wykonanie dzieł muzyki klasycznej, który odbędzie się w Bazylice p.w. Najświętszej Marii Panny w Trzemesznie 11 listopada 2017.
Wykonawcami koncertu będą między innymi Chór MEDICANTUS Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie, a przygotowanie chóru należy do Beaty Herman, która właśnie obchodzi 25 lecie pracy dyrygenckiej z warszawskimi medykami.
Festiwal Chórów Lekarskich – to najważniejsze wydarzenie muzyczne środowisk medycznych. Jego celem jest upowszechnianie muzyki klasycznej oraz zapewnienie melomanom najwyższego poziomu muzycznego. To jeden z bardziej prestiżowych festiwali w Polsce poświęcony muzyce poważnej. Od początku istnienia festiwal wypełniają utwory klasyczne, a na koncerty zawsze przyjeżdżają wykonawcy i muzykolodzy z całej Polski . Nie dziwi zatem fakt, że festiwal szybko zyskał rozgłos i status jednego z najważniejszych wydarzeń muzycznych. Otwarta formuła festiwalu umożliwia swobodę wykonań oraz prezentację sztuki klasycznej
W zbliżającym się tegorocznym finale usłyszymy kompozycję A.Vivaldiego „Magnificat” oraz utwory muzyki klasycznej.
Historia Chóru Medicantus to historia długiej, muzycznej przyjaźni. Przez 17 lat muzykalni medycy śpiewali dla własnej Alma Mater, towarzystw medycznych, szerokiej publiczności przychodzącej w różnych miejscach na ich koncerty, również festiwalowe, a wreszcie dla pacjentów – nierzadko swoich oddziałów. Śpiewali jako Chór Akademii Medycznej, jako część Europejskiego Chóru Studentów Medycyny i do 2009 roku jako Chór Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Kiedy stali się lekarzami – nadal pracują wokalnie pod kierownictwem swojej dyrygentki w założonym przez nią chórze „Medicantus” przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Warszawie. Od 9 lat towarzyszy im w koncertach kierowana również przez Beatę Herman Orkiestra Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, która w tym roku otrzymała brązowy medal Gloria Artis.
Zapraszamy wszystkich na wspaniały koncert przygotowany specjalnie dla Państwa. Usłyszymy wybitych wykonawców oraz wspaniałe aranżacje kompozytorów klasycznych.
Wstęp wolny.
Beata Herman